Biskup Konzbul novým generálním vikářem

V pondělí 4. února 2019 uvede biskup Vojtěch Cikrle do úřadu nového generálního vikáře brněnské diecéze - svého pomocného biskupa Mons. Pavla Konzbula.

23.1.2019
Expozice církevní a klášterní turistiky opět oslovila tisíce návštěvníků

Stánkem církevní a klášterní turistiky prošlo během letošního veletrhu cestovního ruchu Regiontour opět několik tisíc návštěvníků.

25.1.2019
Slovo otce biskupa Vojtěcha k povolání ke kněžství

Milé sestry a bratři, jako každoročně se blíží doba rozhodování nejen pro ty, kteří končí studium na střední škole. Blíží se doba podávání přihlášek ke studiu bohosloví a formaci ke kněžství. Kněžství není zaměstnání. Je to odpověď na Boží pozvání ke službě lásky.

28.1.2019
Změna bohoslužeb v kostele sv. Michala v Brně

V internetové anketě vyhlášené brněnským děkanem na podzim roku 2018 ohledně časů bohoslužeb byl vznesen požadavek na zavedení večerní mše svaté ve 20.00 hodin v centru Brna.

Křesťanské vánoceStálá zpovědní služba v BrněPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraDiecézní charita BrnoPortál Církevní turistikaDiecézní muzeum v Brně
30.1.2019
Žabovřeské rozmlouvání: Bible – nebezpečná kniha

Ve středu 30. ledna 2019 v 19.00 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná další Žabovřeské rozmlouvání , tentokrát s biblistou a religionistou, kazatelem církve bratrské Pavlem Hoškem.

Nový brněnský kanovník

Novým kanovníkem Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla v Brně jmenoval brněnský biskup Vojtěch Cikrle ICLic. Mgr. Jaroslava Čupra, rektora kostele sv. Maří Magdaleny v Brně a biskupského sekretáře. Slavnostní instalace proběhne v pondělí 4. února 2019 ve Vranově u Brna.

Spokojenost je nakažlivá

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle jmenoval nového (od roku 1990 v pořadí třetího) generálního vikáře brněnské diecéze. V pondělí 4. února 2019 slavnostně uvede do tohoto úřadu svého pomocného biskupa Pavla Konzbula. Při této příležitosti jsme otci biskupovi Pavlovi položili pár otázek:

8.2.2019
Manželské večery 2019

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá kurz Manželské večery. Skládá z osmi setkání, na každém je připravena večeře pro dva, praktická promluva a diskuse v páru na dané téma. Přítomní nemusí o svém vztahu nikomu nic říkat, nečeká je žádná skupinová diskuze.

9.2.2019
Světový den nemocných 2019 připomene v Brně pouť

Pouť nemocných lidí, zdravotníků a jejich přátel proběhne v Kapli sv. Anny ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně v sobotu 9. února 2019 od 14.30 hodin.

13.2.2019
Pouť ke svatému Valentinu v Brně 2019

V předvečer svátku, ve středu 13. února 2019 od 18.30 hodin, bude v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí zahájena tradiční Pouť ke svatému Valentinovi, jehož jméno dalo základ „svátku všech zamilovaných“.

15.2.2019
Osamělý rodič

Komunita Emmanuel pořádá třívíkendové duchovní cvičení pro osamělého rodiče, které je určeno pro rozvedené, ovdovělé či samoživitele/ky.

17.2.2019
Národní týden manželství a beseda nad knihou

V Duchovním centru P. Martina Středy a bl. Marie Restituty v Brně – Lesné (Nezvalova 3) se v neděli 17. února 2019 od 16.00 hodin v rámci tohoto týdne uskuteční beseda nad knihou Manželství není přežitek