Kardinál Michael Czerny SJ na kněžské pouti k Panně Marii Karmelské v Kostelním Vydří

9.7.2024 - 30.7.2024

Kněžská Pouť k Panně Marii Karmelské v Kostelním Vydří

Vzácná návštěva u nás v diecézi!

V těchto dnech na jižní Moravě tráví svoji dovolenou významný kanadský jezuita, kardinál Michael Czerny SJ.

Místo si nevybral náhodně. Narodil se totiž roku 1946 v Brně a byl pokřtěn v kostele sv. Jakuba. Jeho rodiče byli katolíci německé národnosti, nicméně kvůli židovským předkům byli za 2. světové války vězněni v koncentračních či internačních táborech (např. v Terezíně). Po komunistickém převratu čtyřčlenná rodina opustila Československo a jako emigranti zakotvili v Kanadě, kde Michael ve svých 17 letech vstoupil do jezuitského řádu.

Nyní je již více než 5 let kardinálem, od roku 2022 je prefektem Dikasteria pro podporu integrálního lidského rozvoje. Za zmínku stojí i jeho kardinálský znak - je na něm loďka se čtyřmi osobami, které evokují útěk rodiny přes oceán před nesvobodou!

Dne 16. července se kardinál Czerny účastnil diecézní kněžské poutě v Kostelním Vydří, kde sloužil mši svatou v češtině. A pro naše kněze si připravil inspirativní kázání o tom, jak vnímá hlavní jádro kněžské služby papež František.

Seznam dalších letošních poutí v Kostelním Vydří naleznete ZDE

Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze