24.2.2018
2018: Chodíme spolu a co dál?

Komunita Emmanuel v Brně pořádá víkend pro ty, kdo spolu chodí, myslí to se svým vztahem vážně a přemýšlejí o manželství. Setkání obsahuje společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Víkend je určen pouze pro páry.

25.2.2018
Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

28.2.2018
Výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.
Podrobnější informace o pracovní náplni a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

4.3.2018
Postní meditace s hudbou u sv. Augustina

V neděli 4. března 2018 v 15.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti komponovaný pořad - postní meditace s hudbou.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNoc kostelůNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaDiecézní muzeum v BrněCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoRozcestník webů DCM Brno (Signály)Diecézní charita BrnoPortál Církevní turistikaMusica Sacra, Středisko pro liturgickou hudbu
9.3.2018
Iniciativa 24 hodin pro Pána

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.

17.3.2018
Konference Zdravotník-křesťan v dnešní nemocnici XV.

Konference Zdravotník-křesťan v dnešní nemocnici se již po patnácté koná v sobotu 17. března 2018 v sále Milosrdných bratří (Vídeňská 7, Brno).

18.3.2018
Rosice u Brna: Evoluce a křesťanství

Dne 18. března 2018 v 17.00 hodin zazní v sále ZKS Rosice u Brna přednáška P. Marja Váchy s názvem Evoluce a křesťanství.

23.3.2018
Do Sloupu v Moravském krasu opět zamíří tisíce poutníků

Sloup v Moravském krasu patří k sedmi nejvýznamnějším poutním místům brněnské diecéze. Letošní hlavní poutní mši bude celebrovat brněnský biskup Vojtěch Cikrle v pátek 23. března 2018 v 10.30 hodin.

24.3.2018
1. ročník běhu pro hospic

První ročník běhu pro hospic se koná 24. března 2018, start i cíl závodu je před branami hospice sv. Alžběty v Brně.

8.5.2018
Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

2.6.2018
Bludné nauky a praktiky a Ježíšova uzdravující moc

V sobotu 2. června 2018 proběhne v Brně konference s názvem „Bludné nauky a praktiky v životě křesťana a Ježíšova uzdravující moc“, kterou pořádá pastorační tým modliteb exorcismu a Česko -slovenská sekce Mezinárodní asociace exorcistů.

8.6.2018
Třetí Národní kongres o Božím milosrdenství

Ve dnech 8. až 10. června 2018 se pod záštitou brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho ve Slavkovicích a v Novém Městě na Moravě uskuteční třetí Národní kongres o Božím milosrdenství.