22.8.2022
Proti proudu času: příměstský tábor Diecézního muzea

Pětidenní „příměšťák“, letos s názvem „Proti proudu času“, pořádá Diecézní muzeum již třetí rok. Je určen pro děti ve věku 6 až 10 let a bude probíhat v termínu: 22. až 26. srpna 2022 v areálu Petrova, zvláště pak v Zahradách pod Petrovem.

30.8.2022
Kardinál Schönborn se setkal s biskupem Cikrlem

Vídeňský arcibiskup kardinál Christoph Schönborn se dnes na brněnském biskupství setkal s biskupem Vojtěchem Cikrlem, který byl v roce 1991 jeho spolusvětitelem.

20.8.2022
Nová originální desková hra pro celou rodinu na téma církev

Nové deskové hry s křesťanskou tematikou se objevují zřídka. Sortiment deskovek aktuálně rozšířilo brněnské nakladatelství Cesta.

22.8.2022
Diecézní muzeum představuje nové exponáty

Diecézní muzeum v Brně rozšiřuje stálou expozici Vita Christi, která je instalována v domě bývalého kapitulního děkanství na Petrově, o dva nové unikátní artefakty – dřevěné sochy zobrazující Madonu, tedy Pannu Marii jako Matku Boží.

Den Brna 2022
Církevní turistika
26.8.2022
Výběrové řízení na pracovníka úklidu

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na pracovník úklidu.

Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

27.8.2022
Diecézní pouť rodin letos poprvé v Předklášteří

Letošní pouť se koná 27. srpna 2022, poprvé v Předklášteří u Tišnova. Hlavním celebrantem bohoslužby v 10.15 hodin bude brněnský diecézní biskup Pavel Konzbul.

27.8.2022
„Hvězdicová“ pouť přivede na Velehrad poutníky z mnoha míst v ČR

Ze dvanácti různých směrů se koncem srpna vydají poutníci na Velehrad v rámci dvaadvacátého ročníku „hvězdicové“ pěší pouti, letos nesené tématem Desatera Božích přikázání. Jejím vrcholem bude mše svatá ve velehradské bazilice v sobotu 27. srpna 2022, celebrovat ji bude biskup Josef Hrdlička.

29.8.2022
Text národní syntézy Synody o synodalitě

Na Velehradě se 6. července 2022 uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání.

31.8.2022
Kurz Samuel 2022

Tým pastorace povolání v brněnské diecézi připravil další ročník kurzu Samuel. Jedná se o jednoletý intenzivní kurz, který může napomoci k rozlišení a volbě povolání.

4.9.2022
Benefiční koncert pro Salesiánské misie v Bulharsku 2022

Benefiční koncert pro Salesiánské misie v Bulharsku zazní v brněnských Denisových sadech 4. září 2022 od 15 hodin. Cílem benefičního koncertu je podpořit projekt výchovy a vzdělávání nejchudších dětí ve Staré Zagoře.

15.9.2022
Teologický kurz 2021-22

Biskupství brněnské pořádá ve školním roce 2022/2023 další ročník Teologického kurzu, který nabízí základní teologický přehled. Více informací, přihláška a kontakt pro dotazy na stránkách Diecézního katechetického centra https://kc.biskupstvi.cz