8.7.2020
ČBK na Velehradě ocenila významné osobnosti

Na závěr slavnostní poutní mše svaté 5. července na Velehradě ocenila Česká biskupská konference několik významných osobností z různých oblastí veřejného života. Představujeme oceněné pro rok 2020.

9.7.2020
Varhanní léto na Petrově počtvrté

Stejně jako v předchozích třech letech i letos v létě se uskuteční koncerty v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla

13.7.2020
Diecézní muzeum: Příměstský tábor

Diecézní muzeum letos přichází o letošních prázdninách s novou nabídkou: Příměstský tábor s detektivně laděnou tématikou „Za tajemstvím Petrova“.

27.7.2020
Být sama sebou také v roce 2020

Také letos v brněnském Centru naděje a pomoci bude pořádán o prázdninách kurz pro dospívající dívky ve věku 12 až 18 let pod názvem "Být sama sebou". Jedná se o týdenní kurz, probíhající vždy ve všední dny v časovém rozmezí 9:00 až 13:30, tentokrát v termínu 27. až 31. července 2020.

Diecézní charita BrnoNikodémova nocNoc kostelů 2020PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní muzeum v BrněDiecézní archív Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péčiPortál Církevní turistikaModlitební úmysly papeže FrantiškaDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
1.8.2020
CMGP hledá recepční a pracovnici úklidu

Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická v Brně hledá pracovníka/pracovnici úklidu a pracovníka recepce.

2.8.2020
Půlnoc v pohraničí

„Půlnoc v pohraničí“ je název představení reflektující „Akci K“, jejíž 70. výročí si letos připomínáme. Inscenaci v Letním refektáři benediktinského opatství v Rajhradě představí 2. srpna 2020 v 18.00 hodin Divadlo FysioART o.p.s.

8.8.2020
Po stopách P. Vincence Ševčíka

Orel jednota Boskovice pořádá XVI. ročník „Pochodu po stopách P. Vincence Ševčíka“, který se bude konat v sobotu 8. srpna 2020.

15.8.2020 - 16.8.2020
Připomínka 400 let od bitvy na Bílé hoře

V souvislosti s výročím 400 let od bitvy na Bílé hoře se chystá řada akcí. ČBK, ERC a Opatství Venio, klášter benediktinek na Bílé hoře dnes představily program, který by měl připomenout tuto událost z historie českých dějin.

15.9.2020
Výběrové řízeni na místo pracovníka úklidu

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa pracovník úklidu s pracovištěm v Brně.