22.8.2022
Proti proudu času: příměstský tábor Diecézního muzea

Pětidenní „příměšťák“, letos s názvem „Proti proudu času“, pořádá Diecézní muzeum již třetí rok. Je určen pro děti ve věku 6 až 10 let a bude probíhat v termínu: 22. až 26. srpna 2022 v areálu Petrova, zvláště pak v Zahradách pod Petrovem.

20.8.2022
Nová originální desková hra pro celou rodinu na téma církev

Nové deskové hry s křesťanskou tematikou se objevují zřídka. Sortiment deskovek aktuálně rozšířilo brněnské nakladatelství Cesta.

22.8.2022
Diecézní muzeum představuje nové exponáty

Diecézní muzeum v Brně rozšiřuje stálou expozici Vita Christi, která je instalována v domě bývalého kapitulního děkanství na Petrově, o dva nové unikátní artefakty – dřevěné sochy zobrazující Madonu, tedy Pannu Marii jako Matku Boží.

26.8.2022
Výběrové řízení na pracovníka úklidu

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na pracovník úklidu.

Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

Den Brna 2022
Církevní turistika
27.8.2022
Diecézní pouť rodin letos poprvé v Předklášteří

Letošní pouť se koná 27. srpna 2022, poprvé v Předklášteří u Tišnova. Hlavním celebrantem bohoslužby v 10.15 hodin bude brněnský diecézní biskup Pavel Konzbul.

27.8.2022
„Hvězdicová“ pouť přivede na Velehrad poutníky z mnoha míst v ČR

Ze dvanácti různých směrů se koncem srpna vydají poutníci na Velehrad v rámci dvaadvacátého ročníku „hvězdicové“ pěší pouti, letos nesené tématem Desatera Božích přikázání. Jejím vrcholem bude mše svatá ve velehradské bazilice v sobotu 27. srpna 2022, celebrovat ji bude biskup Josef Hrdlička.

29.8.2022
Text národní syntézy Synody o synodalitě

Na Velehradě se 6. července 2022 uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání.

31.8.2022
Kurz Samuel 2022

Tým pastorace povolání v brněnské diecézi připravil další ročník kurzu Samuel. Jedná se o jednoletý intenzivní kurz, který může napomoci k rozlišení a volbě povolání.

4.9.2022
Benefiční koncert pro Salesiánské misie v Bulharsku 2022

Benefiční koncert pro Salesiánské misie v Bulharsku zazní v brněnských Denisových sadech 4. září 2022 od 15 hodin. Cílem benefičního koncertu je podpořit projekt výchovy a vzdělávání nejchudších dětí ve Staré Zagoře.

15.9.2022
Teologický kurz 2021-22

Biskupství brněnské pořádá ve školním roce 2022/2023 další ročník Teologického kurzu, který nabízí základní teologický přehled. Více informací, přihláška a kontakt pro dotazy na stránkách Diecézního katechetického centra https://kc.biskupstvi.cz