30.10.2021
Biskup Pavel Konzbul: Cesta se stává cílem

Přinášíme slova otce biskupa Pavla Konzbula, která pronesl při bohoslužbě na zahájení synodálního procesu v brněnské diecézi v katedrále sv. Petra a Pavla v neděli 17. října 2021.

22.10.2021
Výběrové řízení na ředitele SOŠ sociální v Jihlavě

Biskupství brněnské, zřizovatel ŠPO Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa ředitele.

31.10.2021
Výběrové řízení na stavebního technika a technika stavebních investic

Biskupství brněnské vyhlašuje výběrové řízení na obsazení dvou pracovních míst se stavebně-technickým zaměřením.

12.10.2021 - 8.12.2021
Soutěž pro skladatele: Svatojosefská píseň

V rámci stále ještě probíhajícího Roku sv. Josefa vyhlašuje FATYM Vranov nad Dyjí ve spolupráci s MUSICOU SACRA soutěž pro skladatele písní s názvem „Svatojosefská píseň“.

Zahrady pod Petrovem Církevní turistika Nikodémova noc
PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze
23.10.2021 - 24.10.2021
Ukončení obnovy kostela na Zelené hoře

Při příležitosti ukončení obnovy poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře chrám požehná brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul. Duchovní i kulturní akce, které tuto slavnost doprovázejí, jsou plánovány na 23. a 24. října 2021.

23.10.2021
Maďarská mše v Brně

Mše svatá v maďarštině a koncert duchovní hudby se plánují na sobotu 23. října 2021 v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí.

24.10.2021
Závěrečný koncert Křtinského hudebního čtyřlístku

Římskokatolická farnost Křtiny pořádá závěrečný koncert letošního ročníku Křtinského hudebního čtyřlístku, který se uskuteční v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách v neděli 24. října 2021 v 17.00 hodin.

8.11.2021
Nová minivýstava Diecézního muzea - Svatý Josef v díle Pavla Hřebíčka

Diecézní muzeum v Brně otevřelo v těchto dnech novou autorskou minivýstavu k roku svatého Josefa sochaře a kovolitce Pavla Hřebíčka z Ketkovic s názvem Svatý Josef v díle Pavla Hřebíčka.

17.11.2021
Exercicie lectio divina 2021

Od 17. do 25. listopada 2021 se budou konat ve Vranově u Brna exercicie Lectio Divina. Tato duchovní cvičení založená na četbě a meditaci Božího slova se konají v hlubokém mlčení s individuálním doprovázením, tedy každodenním duchovním rozhovorem.

24.11.2021
Charitativní koncert u příležitosti Červené středy podpoří křesťany v Iráku

Letos proběhne již čtvrtý ročník iniciativy Červená středa, která má za cíl podpořit vzájemnou náboženskou toleranci ve společnosti a vyjádřit solidaritu s těmi, kteří jsou kvůli své víře pronásledováni nebo utlačováni.