13.4.2021 - 16.4.2021
Tramvajový tunel ke kampusu zdobí socha sv. Barbory

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle dnes v poledne požehnal v katedrále sv. Petra a Pavla sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna následně umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky.

14.4.2021
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc duben 2021

Modleme se za představitele státní moci, aby se v době pandemie zasadili za urychlenou distribuci vakcíny a její spravedlivé sdílení zejména s nejchudšími zeměmi.

15.4.2021
Rodiny se spojí v modlitbě za kněze

Už v době postní se děti modlily za lidi ze svého okolí, kteří potřebují poznat Pána Ježíše. Do Modlitební sítě Vlčího doupěte je jich zahrnuto 709. Na dobu velikonoční se připravuje nová modlitební síť za vylití Ducha Svatého na kněze.

17.4.2021
Vydejte se na Sedmiradostnou cestu

Poutní cesta „Sedm radostí Panny Marie“ byla realizována na trase mezi lelekovickým kostelem sv. Filipa a Jakuba a kostelem Narození Panny Marie ve Vranově u Brna. Cesta je lemována sedmi kapličkami symbolizujícími radosti Panny Marie.

Noc kostelů
PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze
19.4.2021
Petrov ozdobily desítky umělců z daleké historie i z dneška

Umělcům minulosti, kteří se podíleli na jedinečné výzdobě katedrály sv. Petra a Pavla, dominuje Ondřej Schweigl (1735-1812), který se stal po dlouhou dobu rozhodujícím umělcem činným při výzdobě kostela i jeho vybavení, souvisejícího s přeměnou kostela v katedrálu.

20.4.2021
Vizuální styl Noci kostelů 2021

Představujeme vizuální styl Noci kostelů 2021, který je společný pro všechny zapojené země. Noc kostelů se bude letos konat v pátek 28. května 2021.