29.6.2020 - 5.7.2020
Přímé přenosy bohoslužeb od 29. června do 5. července 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

4.7.2020
Oslavy na Velehradě budou poděkováním všem, kdo pomáhali při epidemii

Letošní oslavy na Velehradě ve dnech 4. a 5. července budou ve znamení poděkování všem, kdo pomáhali zvládnout epidemii covid-19 v první linii. Také připomenou 75. výročí osvobození od nacismu.

Pouť ke sv. Cyrilu a Metoději v Mikulčicích 2020

Pontifikální bohoslužba za účasti českých a moravských biskupů bývá pravidelně slavena 5. července v 16.30 hodin na významném poutním místě v Mikulčicích na Hodonínsku.

Varhanní půlhodinky u jezuitů 2020

Varhanní půlhodinky u jezuitů s hudbou Johanna Sebastiana Bacha a dalších českých a světových autorů zazní během letních měsíců v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů) v Brně vždy v neděli v 11.00 hodin.

Diecézní charita BrnoNikodémova nocNoc kostelů 2020PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní muzeum v BrněDiecézní archív Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péčiPortál Církevní turistikaModlitební úmysly papeže FrantiškaDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
Za sv. Cyrilem a Metodějem do Lipůvky

V neděli 5. července 2020 ve 14.00 hodin bude prelát Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla Jiří Mikulášek slavit poutní bohoslužbu u Lipůvky. Mši bude předcházet procesí od kříže.

Jan Bula na webu

K výročí sto let od narození P. Jana Buly vytvořil autor jeho životopisné knihy Oběť případu Babice historik František Kolouch obsáhlé webové stránky, na kterých jsou nejen veškeré informace o životě mladého rokytnického kněze, ale velké množství fotografií, jeho obrazů či kreseb.

9.7.2020
Varhanní léto na Petrově počtvrté

Stejně jako v předchozích třech letech i letos v létě se uskuteční koncerty v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla

13.7.2020
Diecézní muzeum: Příměstský tábor

Diecézní muzeum letos přichází o letošních prázdninách s novou nabídkou: Příměstský tábor s detektivně laděnou tématikou „Za tajemstvím Petrova“.

27.7.2020
Být sama sebou také v roce 2020

Také letos v brněnském Centru naděje a pomoci bude pořádán o prázdninách kurz pro dospívající dívky ve věku 12 až 18 let pod názvem "Být sama sebou". Jedná se o týdenní kurz, probíhající vždy ve všední dny v časovém rozmezí 9:00 až 13:30, tentokrát v termínu 27. až 31. července 2020.

1.8.2020
CMGP hledá recepční a pracovnici úklidu

Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická v Brně hledá pracovníka/pracovnici úklidu a pracovníka recepce.

2.8.2020
Půlnoc v pohraničí

„Půlnoc v pohraničí“ je název představení reflektující „Akci K“, jejíž 70. výročí si letos připomínáme. Inscenaci v Letním refektáři benediktinského opatství v Rajhradě představí 2. srpna 2020 v 18.00 hodin Divadlo FysioART o.p.s.

15.8.2020 - 16.8.2020
Připomínka 400 let od bitvy na Bílé hoře

V souvislosti s výročím 400 let od bitvy na Bílé hoře se chystá řada akcí. ČBK, ERC a Opatství Venio, klášter benediktinek na Bílé hoře dnes představily program, který by měl připomenout tuto událost z historie českých dějin.

15.9.2020
Výběrové řízeni na místo pracovníka úklidu

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa pracovník úklidu s pracovištěm v Brně.