12.8.2020 - 15.8.2020
Starobrněnská pouť k Panně Marii Svatotomské, Perle Moravy

Starobrněnští augustiniáni pořádají v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí ve dnech 12. až 14. srpna 2020 triduum před slavností Nanebevzetí Panny Marie s následujícím programem:

15.8.2020
Hlavní Pouť na Mariahilf v sobotu 15. srpna připomene 25 let od posvěcení poutního kostela

Poutní místo Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor si před dvěma lety připomnělo 300 let mariánské úcty. Na letošní rok připadá 25. výročí posvěcení nového kostela zasvěceného Panně Marii Ochránkyni života.

15.8.2020 - 16.8.2020
Připomínka 400 let od bitvy na Bílé hoře

V souvislosti s výročím 400 let od bitvy na Bílé hoře se chystá řada akcí. ČBK, ERC a Opatství Venio, klášter benediktinek na Bílé hoře dnes představily program, který by měl připomenout tuto událost z historie českých dějin.

23.8.2020
Výstava o Chiaře Lubichové

Letošního roku by se dožila sta let jedna z významných duchovních osobností 20. století, Chiara Lubichová, zakladatelka Díla Mariina-Hnutí fokoláre. Od 23. srpna do 15. září 2020 bude možné v kostele sv. Jakuba v Brně zhlédnout výstavu věnovanou jejímu výročí.

Diecézní charita BrnoNikodémova nocNoc kostelů 2020PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní muzeum v BrněDiecézní archív Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péčiPortál Církevní turistikaModlitební úmysly papeže FrantiškaDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
31.8.2020
Pouť seniorů do Neratova v Orlických horách

Ve středu 16. září 2020 pořádá spolek Spokojený senior – KLAS pouť seniorů z Brna do Neratova v Orlických horách. Doprava je zajištěna společným autobusem.
Přihlášky, platba a informace do pondělí 31. srpna 2020

3.9.2020
Kurz ikonopisu

Ve dnech 3. až 6. září 2020 proběhne v Rajhradě u Brna v klášteře sester Těšitelek BSJ (ul. Odbojářů 324) „Kurz ikonopisu“ pod vedením Mgr. Martina Damiána.

5.9.2020
Vranov přivítá primase českého i metropolitu moravského

V letošním roce, kdy si významné mariánské poutní místo Vranov u Brna připomíná 780 let od svého založení, připravili bratři pauláni na poutní sezónu v září a v říjnu 2020 řadu akcí.

15.9.2020
Výběrové řízeni na místo pracovníka úklidu

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa pracovník úklidu s pracovištěm v Brně.

28.10.2020
Tématem letošní Modlitby za domov je „Žít ve společném domě“

Zveme vás k účasti na tradiční výtvarné soutěžní přehlídce v rámci 14. ročníku akce Modlitba za domov, která probíhá vždy ve státní svátek 28. října při příležitosti oslav Dne vzniku našeho samostatného státu.