15.5.2021
Poutní stezka Romea Strata

Území Moravy protíná dálková poutní stezka Romea Strata, která vede do Říma.

19.4.2021
Petrov ozdobily desítky umělců z daleké historie i z dneška

Umělcům minulosti, kteří se podíleli na jedinečné výzdobě katedrály sv. Petra a Pavla, dominuje Ondřej Schweigl (1735-1812), který se stal po dlouhou dobu rozhodujícím umělcem činným při výzdobě kostela i jeho vybavení, souvisejícího s přeměnou kostela v katedrálu.

20.4.2021
Vizuální styl Noci kostelů 2021

Představujeme vizuální styl Noci kostelů 2021, který je společný pro všechny zapojené země. Noc kostelů se bude letos konat v pátek 28. května 2021.

20.4.2021
Papež o svaté Terezii z Avily: Výjimečná žena v dějinách církve i společnosti

Avilský biskup José Gil Tamayo obdržel poselství papeže Františka v souvislosti s mezinárodním kongresem o sv. Terezii z Avily, který připomíná půl století od jejího prohlášení za učitelku církve.

Noc kostelů
PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze
21.4.2021
Druhá Mariánská triáda představí Křtiny

Mariánská triáda zahrnuje poutní místa Vranov u Brna, Křtiny a Sloup jako největší poutní kostely na Blanensku. První materiál byl vydán v květnu loňského roku a soustředil se zejména na kostel Narození Panny Marie ve Vranově.

21.4.2021
Fotogalerie z žehnání sochy sv. Barbory

Dne 13. dubna 2021 požehnal brněnský biskup Vojtěch Cikrle v katedrále sv. Petra a Pavla sochu svaté Barbory, kterou Dopravní podnik města Brna následně umístil u portálu vznikajícího tramvajového tunelu v ulici Netroufalky.

25.4.2021
Poselství Svatého otce k 58. světovému dni modliteb za povolání

Přinášíme vám překlad poselství papeže Františka k 58. světovému dni modliteb za povolání, který si budeme připomínat 25. dubna 2021.