26.5.2019
Noc kostelů 2019: nové poznávací soutěžní trasy, nadšení cyklisté, spokojení návštěvníci i pořadatelé

I letošní, v pořadí již jedenáctá, Noc kostelů proběhla na území brněnské diecéze ke spokojenosti všech zúčastněných. Po předchozích deštivých dnech pátečnímu večeru přálo počasí.

29.5.2019
Dětský dům Zábrdovice hledá pracovníky

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času.

1.6.2019
Pouť křesťanských médií na Velehradě 2019

Tradiční pouť médií se letos uskuteční 1. června 2019 na Velehradě. Poutní bohoslužbě v 11.00 hodin předsedá ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David.

8.6.2019
Devátá pouť lékařů a pracovníků ve zdravotnictví

Devátá pouť lékařů a pracovníků ve zdravotnictví se uskuteční na mariánském poutním místě Svatý Hostýn v sobotu 8. června 2019 v 10.15 hodin. Hlavním celebrantem bude olomoucký pomocný biskup Antonín Basler.

Noc kostelů, 24.5.2019Stálá zpovědní služba v BrněPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraDiecézní charita BrnoPortál Církevní turistikaDiecézní muzeum v Brně
14.6.2019
Kostel-liturgie-hudba

Římskokatolický farní úřad v Brně – Komíně pořádá v rámci farní aktivity dne 14. června 2019 v 19.30 hodin v klubovně fary v Brně – Komíně (Kristenova 25) přednášku dr. Stanislava Tesaře s názvem „Kostel-liturgie-hudba“.

15.6.2019
Inspirace papeže Františka pro manželství a rodinu

„Inspirace papeže Františka pro manželství a rodinu” – seminář pro manžele a snoubence se uskuteční v sobotu 15. června 2019 od 9.00 do 13.00 hodin ve sále brněnského biskupství (Petrov 2).

16.6.2019
XIV. cyklopouť z Přímětic do Jeníkova

Již XIV. cyklopouť z Přímětic do Jeníkova u Duchcova k Panně Marii – Matce Důvěry startuje v neděli 16. června 2019 v 15.00 hodin od fary v Příměticích.

21.7.2019
Pěší pouť k Panně Marii Třídubské

Pěší pouť k Panně Marii Třídubské do Rakouska bude zahájena 21. července 2019 v 6.00 hodin u kostela ve Vranově nad Dyjí. Doprovodné vozidlo je zajištěno. Zájemci si s sebou musí vzít platný občanský průkaz nebo pas.

17.8.2019
V Boskovicích odhalí památník svého rodáka

„Obyvatelé regionu Boskovicka a Blanenska, ale i jiných částí Jihomoravského kraje, stále vzpomínají na Tomáše kardinála Špidlíka pro jeho duchovní povzbuzení, lidský přístup a životní optimismus,“ říká senátorka Jaromíra Vítková.

19.8.2019
Good Ways – nový projekt pro mládež

Sdružení Petrov, z. s. pořádá letos o prázdninách (19. – 26. 8. 2019) závod po městech v České republice, během něhož účastníky čeká spousta výzev a úkolů. Cílem akce, která vychází z křesťanství a jeho hodnot, je vystoupit ze své komfortní zóny a zaměřit se i na potřeby druhých.