23.2.2018
Papež František stanovil 23. únor jako den modliteb a postu za mír

Svatý otec ustanovil pátek 23. února jako zvláštní den modliteb a půstu za mír ve světě a vyzval všechny lidi dobré vůle, aby se k němu připojili. Modlitební úmysl se týká všech zemí trpící válečnými konflikty a násilím, obzvláště pak Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu.

24.2.2018
2018: Chodíme spolu a co dál?

Komunita Emmanuel v Brně pořádá víkend pro ty, kdo spolu chodí, myslí to se svým vztahem vážně a přemýšlejí o manželství. Setkání obsahuje společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou. Víkend je určen pouze pro páry.

25.2.2018
Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

28.2.2018
Výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.
Podrobnější informace o pracovní náplni a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNoc kostelůNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaDiecézní muzeum v BrněCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoRozcestník webů DCM Brno (Signály)Diecézní charita BrnoPortál Církevní turistikaMusica Sacra, Středisko pro liturgickou hudbu
4.3.2018
Postní meditace s hudbou u sv. Augustina

V neděli 4. března 2018 v 15.00 hodin se uskuteční v kostele sv. Augustina v Brně - Masarykově čtvrti komponovaný pořad - postní meditace s hudbou.

9.3.2018
Iniciativa 24 hodin pro Pána

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 9. a 10. března.

17.3.2018
Konference Zdravotník-křesťan v dnešní nemocnici XV.

Konference Zdravotník-křesťan v dnešní nemocnici se již po patnácté koná v sobotu 17. března 2018 v sále Milosrdných bratří (Vídeňská 7, Brno).

18.3.2018
Rosice u Brna: Evoluce a křesťanství

Dne 18. března 2018 v 17.00 hodin zazní v sále ZKS Rosice u Brna přednáška P. Marja Váchy s názvem Evoluce a křesťanství.

23.3.2018
Do Sloupu v Moravském krasu opět zamíří tisíce poutníků

Sloup v Moravském krasu patří k sedmi nejvýznamnějším poutním místům brněnské diecéze. Letošní hlavní poutní mši bude celebrovat brněnský biskup Vojtěch Cikrle v pátek 23. března 2018 v 10.30 hodin.

24.3.2018
1. ročník běhu pro hospic

První ročník běhu pro hospic se koná 24. března 2018, start i cíl závodu je před branami hospice sv. Alžběty v Brně.

8.5.2018
Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

2.6.2018
Bludné nauky a praktiky a Ježíšova uzdravující moc

V sobotu 2. června 2018 proběhne v Brně konference s názvem „Bludné nauky a praktiky v životě křesťana a Ježíšova uzdravující moc“, kterou pořádá pastorační tým modliteb exorcismu a Česko -slovenská sekce Mezinárodní asociace exorcistů.

8.6.2018
Třetí Národní kongres o Božím milosrdenství

Ve dnech 8. až 10. června 2018 se pod záštitou brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho ve Slavkovicích a v Novém Městě na Moravě uskuteční třetí Národní kongres o Božím milosrdenství.