17.3.2019
Diecézní muzeum hledá odborného pracovníka

Diecézní muzeum v Brně hledá odborného pracovníka na dobu určitou.

Podrobnosti ZDE

15.3.2019
Výběrové řízení na obsazení místa v Oddělení správy majetku

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa odborného pracovníka v Oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.

1.3.2019
Aspoň na chvíli zažít řeholní život

Augustiniánská komunita v Brně připravila pro chlapce od 15 do 30 let zvláštní akci – možnost prožít víkend s novici v klášteře na Mendlově náměstí v Brně. Akce začíná v pátek večer 1. března 2019 v 18.00 hodin a končí v neděli 3. března po obědě.

8.3.2019
Postní duchovní obnova v katedrále

Diecézní katechetické centrum bude během pěti pátků postní doby 2019 pořádat v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně duchovní obnovu na téma O povolání ke svatosti v současném světě.

Noc kostelů, 24.5.2019Stálá zpovědní služba v BrněPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraDiecézní charita BrnoPortál Církevní turistikaDiecézní muzeum v Brně
8.3.2019
Postní duchovní obnova s P. Vojtěchem Kodetem

Ve dnech 8. a 9. března 2019 se bude v kostele sv. Janů v Brně (Minoritská ulice) konat duchovní obnova s karmelitánem P. Vojtěchem Kodetem.

9.3.2019
XXiX. vzdělávací seminář skautů brněnské diecéze

V sobotu 9. března 2019 se v Brně na Petrově bude konat již XXIX. vzdělávací seminář skautů brněnské diecéze.

13.3.2019
Žabovřeské rozmlouvání s Alešem Palánem

Ve středu 13. března 2019 v 19.00 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná Žabovřeské rozmlouvání, tentokrát se známým spisovatelem a publicistou Alešem Palánem.

15.3.2019
Postní duchovní obnova pro manžele

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá pro manžele postní duchovní obnovu ve Vranově u Brna. Víkendové setkání je určeno těm, kteří chtějí poodstoupit od denních starostí a navázat zase užší vztah mezi sebou a také s Bohem.

29.3.2019 - 30.3.2019
Iniciativa 24 hodin pro Pána v roce 2019

Podle výzvy papeže Františka se také letos uskuteční iniciativa 24 hodin pro Pána, která se má konat každoročně z pátku na sobotu před 4. nedělí postní. V letošním roce jsou to dny 29. a 30. března.

6.4.2019
Rozvod a život rozvedených v církvi

Dne 6. dubna 2019 proběhne v Brně další diecézní setkání rozvedených. Zahájení je v 9.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla mší svatou. Po ní pokračuje program v prostorách Centra pro rodinu a sociální péči (Biskupská ulice č. 7).

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.

14.4.2019
28. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby

K nadcházejícímu svátečnímu období patří již tradiční Velikonoční festival duchovní hudby. Letošní 28. ročník s podtitulem Ceremonie / Je dobré slavit Pána připadá na termín od 14. do 28. dubna.

27.4.2019
Národní pouť za hospice

Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče pořádá ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským Národní pouť za hospice, která se koná 27. dubna 2019 na Svaté hoře u Příbrami.