1.6.2020 - 10.6.2020
Hospic sv. Alžběty v Brně potřebuje pomoc

Hospic sv. Alžběty si je vědom, že pro obyvatele Brna a okolí chybí v potřebném rozsahu Pobytová odlehčovací služba, která by umožnila osobám, pečujícím o své blízké, si alespoň na určitou dobu psychicky i fyzicky odpočinout a vyřídit si potřebné osobní záležitosti.

2.6.2020 - 7.6.2020
Martin David jmenován biskupem – apoštolským administrátorem

Martin David jmenován biskupem – apoštolským administrátorem sede plena et ad nutum Sanctae Sedis ostravsko-opavské diecéze

4.6.2020
Noc kostelů 2020 se blíží

Pátek 12. června 2020, kdy se bude konat letošní Noc kostelů, se blíží. Česká republika je jedinou zemí, kde tato akce letos proběhne, například zakládající Rakousko ji přesunulo na příští rok.

5.6.2020 - 30.6.2020
Křížová soutěž po okolí Velké Bíteše

Na letošní květen a červen, kdy není možné se ve větším počtu setkávat, připravila farnost Velká Bíteš „křížovou soutěž“. „Během výletu na kole okolím Velké Bíteše zajisté potkáváte spoustu polích křížků. Můžete se u něho vždy zastavit, krátce se pomodlit a položit k němu luční kvítí.

Diecézní charita BrnoNikodémova nocNoc kostelů 2020PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní muzeum v BrněDiecézní archív Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péčiPortál Církevní turistikaModlitební úmysly papeže FrantiškaDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
7.6.2020
Modlitba arcibiskupa Graubnera ke znovuotevření kostelů

V situaci, kdy se postupně otevírají kostely uzavřené v rámci prevence před šířením nemoci covid-19, sepsal arcibiskup Jan Graubner speciální modlitbu. Věřící se ji budou společně modlit po bohoslužbách o slavnosti Nejsvětější Trojice 7. června 2020, k soukromé modlitbě ji ovšem může využít kdokoli.

12.6.2020
Noc kostelů 2020 - virtuální

Noc kostelů 2020 bude mít nový, virtuální prvek propojení. Televize Noe bude živě přenášet dění ze všech osmi diecézi České republiky. Pomocí televizních kamer a přenosové techniky nás jednotliví moderátoři seznámí s tím, co je v daném místě zajímavé.

15.6.2020
Výběrové řízení na obsazení místa „samostatná účetní“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice „samostatná účetní“.

Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

15.6.2020
Výběrové řízení na obsazení místa „pracovník údržby“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice „pracovník údržby“.

15.6.2020
Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice „vrátný“.

27.7.2020
Být sama sebou také v roce 2020

Také letos v brněnském Centru naděje a pomoci bude pořádán o prázdninách kurz pro dospívající dívky ve věku 12 až 18 let pod názvem "Být sama sebou". Jedná se o týdenní kurz, probíhající vždy ve všední dny v časovém rozmezí 9:00 až 13:30, tentokrát v termínu 27. až 31. července 2020.