19.2.2020
Malý průvodce postní dobou 2020

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo jako každoročně brožurku Malý průvodce postní dobou. Sešitek nabízí pro každý všední den citát z Bible a krátký duchovní impuls inspirovaný slovy papeže Františka. K jednotlivým nedělím pak připravilo několik děkanů brněnské diecéze rozjímání.

22.2.2020
Zemřel P. Jiří Landa

Dne 11. února 2020 zemřel P. Jiří Landa. Se zesnulým se rozloučíme v sobotu 22. února 2020 v 11.00 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Brně - Králově Poli. Po mši svaté bude uložen do rodinného hrobu v Deblíně.

26.2.2020
Postní almužna 2020

K postní době již tradičně patří duchovně-formační akce Postní almužna. Během tohoto období mají věřící opět možnost návratu ke starobylé tradici – almužně. Takto získaný finanční obnos pak pomůže lidem v nouzi v daném místě.

26.2.2020
Popeleční středa 2020

Popeleční středou (letos 26. února) vstupuje katolická církev na celém světě do postní doby. Bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně bude v 17.30 hodin předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle.

Diecézní charita BrnoNikodémova nocNoc kostelů 2020PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní muzeum v BrněDiecézní archív Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péčiPortál Církevní turistikaModlitební úmysly papeže FrantiškaDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
Postní pátky v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně

Diecézní katechetické centrum nabízí v brněnské katedrále duchovní program na postní pátky, který bude letos spojen
s biblickými postavami. Duchovní obnova začíná vždy mší svatou v 17:30 hodin , po ní následuje v 18:15 hodin tematická promluva a adorace.

28.2.2020
Výběrové řízení na místa ředitelů církevních škol

Biskupství brněnské jako zřizovatel vyhlašuje výběrové řízení na obsazení míst ředitelů těchto školských právnických osob:

28.2.2020
Milosrdní bratři hledají pro LDN staniční sestru

Převor Konventu Hospitálského řádu sv. Jana z Boha - Milosrdných bratří v Brně vypisuje výběrové řízení na obsazení funkce staniční sestry nově budovaného pracoviště Léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN), provozovaného řádem milosrdných bratří v Brně.

29.2.2020
Osamělý rodič

Tří víkendy určené pro osamělé rodič - pro rozvedené, ovdovělé a samoživitele - pořádá komunita Emmanuel také v roce 2020. Nejbližší termíny: 29.2.-1.3.2020, 4.-5.4.2020, 25.-26.4.2020.

17.3.2020
Rok 2020: Výročí sv. Jana Sarkandera

V letošním roce si připomínáme hned dvě velká jubilea sv. Jana Sarkandera: 17. března uplyne 400 let od jeho mučednické smrti, počátkem května 160 let od blahořečení a 21. května to bude dvacet pět let od jeho svatořečení v Olomouci.