25.8.2019
Odhalení památníku kardinála Špidlíka - fotogalerie

V sobotu 17. srpna 2019 byl v Boskovicích odhalen památník místního rodáka kardinála Tomáše Špidlíka. Od jeho narození letos v prosinci uplyne 100 let.

26.8.2019
Apoštolát modlitby na srpen je za rodiny jako bohatství

Srpnový evangelizační úmysl nás vybízí k modlitbám za rodiny, aby se zásluhou života modlitby a lásky stávaly stále více „školami“ skutečného lidského zrání. Národním úmyslem je, ať věrnost, láska a odpovědnost doprovázejí všechny manžele, stejně jako vytrvalost při společné modlitbě v rodinách.

Fotogalerie z oslav Dne Brna 2019

Oslavy Dne Brna letos proběhly ve dnech 15. až 17. srpna 2019. V duchovní rovině reflektovaly 370. výročí úmrtí jezuitského kněze P. Martina Středy, který je významně spjat s událostmi roku 1645 v Brně. Oslavy byly zahájeny na Petrově právě v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna...

Jezuité připomenou P. Martina Středu

V den 370. výročí úmrtí jezuitského kněze P. Martina Středy 26. srpna 2019 bude ve 12.15 hodin slavena v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů) v Brně slavena děkovná bohoslužba. Při této příležitosti bude také mimořádná příležitost vstupu do hrobky, kde jsou uloženy Středovy ostatky.

Diecézní muzeum v BrněNikodémova nocDiecézní pouť rodin, 31.8.2019Modlitební úmysly papeže FrantiškaDiecézní charita BrnoPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraPortál Církevní turistikaKnihovna Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péči
31.8.2019
16. diecézní pouť rodin

Šestnáctá diecézní pouť rodin konaná v roce 30. výročí svatořečení Anežky České nese motto: „Rozdávat pokoj a naději“.

1.9.2019
Mariazellská slavnost 2019 v Třebíči

Letošní Mariazellská slavnost se koná v Třebíči v neděli 1. září 2019 od 16.00 hodin.

2.9.2019
Církevní školy - známka kvalitního vzdělání

Celkem 95 katolických škol otevře opět své brány v pondělí 2. září. Nově mezi nimi bude také Gymnázium sv. Augustina v Praze, to naváže na mateřskou a základní školu, které již řád augustiniánů na Praze 4 provozuje.

5.9.2019
Odborná studie o rekonstrukci archivu jezuitského domu v Telči

V rámci projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši byla vydána studie Jarmily Hlaváčkové s názvem „Rekonstrukce archivu jezuitského domu třetí probace v Telči“.

15.9.2019
Farní den v Třebíči

V neděli 15. září 2019 proběhne v Třebíči Farní den.

20.9.2019
V Brně – Líšni se začne stavět kostel

Letos v únoru byla vyhlášena architektonická soutěž o návrh kostela Ducha Svatého v Brně-Líšni a posléze porota vybrala návrh Ing. arch. Jana Soukupa z Plzně.

27.9.2019
Kurz Začít znovu

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno a Společenství Naděje pořádají kurz Začít znovu aneb jak dál po rozvodu a rozchodu. Kurz bude zahájen v pátek 27. září 2019 od 18.00 do 20.30 hodin v Zasedací místnosti CRSP na Biskupské 7 a povede jej Alena Hrbková.

28.9.2019
Duchovní obnova pro manžele

Komunita Emmanuel pořádá obnovu pro manžele, na věku nezáleží. Tři setkání obsahují společné chvály, přednášky, adoraci, vzájemné sdílení a mši svatou.