7.7.2020
Fotogalerie z poutní bohoslužby ke sv. Cyrilu a Metodějovi v Mikulčicích 2020

Hlavním celebrantem letošní cyrilometodějské pouti v Mikulčicích byl olomoucký pomocný biskup Antonín Basler.

8.7.2020
ČBK na Velehradě ocenila významné osobnosti

Na závěr slavnostní poutní mše svaté 5. července na Velehradě ocenila Česká biskupská konference několik významných osobností z různých oblastí veřejného života. Představujeme oceněné pro rok 2020.

9.7.2020
Varhanní léto na Petrově počtvrté

Stejně jako v předchozích třech letech i letos v létě se uskuteční koncerty v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla

13.7.2020
Diecézní muzeum: Příměstský tábor

Diecézní muzeum letos přichází o letošních prázdninách s novou nabídkou: Příměstský tábor s detektivně laděnou tématikou „Za tajemstvím Petrova“.

Diecézní charita BrnoNikodémova nocNoc kostelů 2020PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní muzeum v BrněDiecézní archív Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péčiPortál Církevní turistikaModlitební úmysly papeže FrantiškaDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
27.7.2020
Být sama sebou také v roce 2020

Také letos v brněnském Centru naděje a pomoci bude pořádán o prázdninách kurz pro dospívající dívky ve věku 12 až 18 let pod názvem "Být sama sebou". Jedná se o týdenní kurz, probíhající vždy ve všední dny v časovém rozmezí 9:00 až 13:30, tentokrát v termínu 27. až 31. července 2020.

1.8.2020
CMGP hledá recepční a pracovnici úklidu

Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická v Brně hledá pracovníka/pracovnici úklidu a pracovníka recepce.

2.8.2020
Půlnoc v pohraničí

„Půlnoc v pohraničí“ je název představení reflektující „Akci K“, jejíž 70. výročí si letos připomínáme. Inscenaci v Letním refektáři benediktinského opatství v Rajhradě představí 2. srpna 2020 v 18.00 hodin Divadlo FysioART o.p.s.

8.8.2020
Po stopách P. Vincence Ševčíka

Orel jednota Boskovice pořádá XVI. ročník „Pochodu po stopách P. Vincence Ševčíka“, který se bude konat v sobotu 8. srpna 2020.

15.8.2020 - 16.8.2020
Připomínka 400 let od bitvy na Bílé hoře

V souvislosti s výročím 400 let od bitvy na Bílé hoře se chystá řada akcí. ČBK, ERC a Opatství Venio, klášter benediktinek na Bílé hoře dnes představily program, který by měl připomenout tuto událost z historie českých dějin.

15.9.2020
Výběrové řízeni na místo pracovníka úklidu

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa pracovník úklidu s pracovištěm v Brně.