Mše připomene Karla I. Habsburského

Bohoslužba v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně dne 18. října 2018 v 17.30 hodin připomene blahoslaveného Karla I. Habsburského, posledního rakouského císaře, českého krále a markraběte moravského.

Kurz partnerství

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

20.10.2018
Pouť lesáků

Vlastníci a správci lesů, všichni pracující v lesním hospodářství i ty, kteří jen mají rádi les, jsou zváni na „Pouť lesáků“. Bude slavena v sobotu 20. října 2018 od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Netíně.

21.10.2018
Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Diecézní muzeum v BrněStálá zpovědní služba v BrněPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoPortál Církevní turistikaStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraDiecézní charita BrnoRozcestník webů DCM Brno (Signály)
Kurz „Duchovní doprovázení“

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.

Kurz Vitamíny pro dobré manželství

Sdružení Petrov, z. s., pořádá pro mladé lidi ve věku 18 až 35 let tematická setkání v rámci projektu Vitamíny pro dobré manželství, které je inspirováno biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Jejich cílem je poukázat na potřebu osobního zrání pro manželství a uvědomění si důležitosti dobré přípravy na ně.

9.11.2018
Kurz začít znovu

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno (CRSP) a Společenství Naděje pořádají kurz Začít znovu aneb jak dál po rozvodu a rozchodu. Kurz bude zahájen v pátek 9. listopadu 2018 od 18.00 do 20.30 hodin v zasedací místnosti CRSP v Biskupské ulici 7

Konference bude řešit nakládání s odsvěcenými kostely

Vatikán plánuje mezinárodní konferenci, jejímž cílem bude řešení situace místních diecézí, ve kterých se nachází odsvěcené kostely. Konference věnovaná integrovanému managementu církevního kulturního dědictví a nakládání s odsvěcenými kostely se uskuteční 29. - 30. listopadu 2018 v Římě.