17.5.2021
Český rozhlas: Dálnice D1 bude mít svou první dálniční kapli

Nad Velkým Meziříčím u dálnice D1 vznikne dálniční kaple. Postavit ji tam chce brněnské biskupství, do jehož diecéze místo spadá. Půjde o vůbec první takovou kapli na Moravě. Místo si vybral přímo biskup Vojtěch Cikrle. Kaple má stát na pozemku Ředitelství silnic a dálnic, které s nápadem souhlasilo.

Poutní stezka Romea Strata

Území Moravy protíná dálková poutní stezka Romea Strata, která vede do Říma.

Po stopách svaté Ludmily

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno připravilo v rámci Týdne pro rodinu „Putování za poznáním aneb po stopách sv. Ludmily a sv. Josefa“. Celé putování, které je naplánováno na 15. května 2021, se uskuteční ve venkovních prostorách.

15.5.2021
Pouť médií bude letos v Brně

Tradiční pouť křesťanských médií se bude letos konat v Brně.

Noc kostelů
PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze
16.5.2021
Dětský dům Zábrdovice hledá sociálního pracovníka

Dětský dům Zábrdovice vypisuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách nebo pedagog volného času.

16.5.2021
Poselství Svatého otce k 55. světovému dni sdělovacích prostředků

Přinášíme vám poselství papeže Františka k 55. světovému dni sdělovacích prostředků, který si budeme připomínat 16. května 2021.

19.5.2021
Fotopříběh brněnského oltáře

Příběh oltáře z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla, který našel svůj nový domov v kolejní kapli sv. Jana Nepomuckého v Papežské koleji Nepomucenum v Římě, dokumentoval P. Roman Czudek, rektor koleje.

20.5.2021
Kam se v této době vydat na misijní a mariánskou pouť?

V období nejistot a společenských omezení, kdy není moc možností zúčastnit se hromadných poutí, vám Papežská misijní díla prostřednictvím programu „Misijní putování k Panně Marii“ nabízejí návod, jak takové duchovní putování provést v individuálních podmínkách.

21.5.2021
On-line semináře pro seniory: Bezpečnosti na internetu a 3x O ZDRAVÍ

Organizace Spokojený senior – KLAS z.s. pokračuje v nabídce online vzdělávacích seminářů pro seniory.Semináře jsou tentokrát zaměřeny na bezpečné užívání internetu, ověřování informací a hledání původních zdrojů, rozesílání hromadných e-mailů, bezpečný pohyb na sociálních sítích.

23.5.2021
Sbírka na Charitu

V neděli 23. května 2021, v den slavnosti Seslání Ducha Svatého, proběhne v brněnské diecézi sbírka na Charitu,

25.5.2021
Motto 1. světového dne prarodičů a seniorů

Mottem prvního světového dne prarodičů a seniorů, který vyhlásil v lednu papež František, je úryvek z Matoušova evangelia: „Já jsem s vámi po všecky dny.“ (Mt 28, 20) Tento světový den se bude slavit vždy čtvrtou neděli v červenci, která letos připadá na 25. července.

28.5.2021
Aplikace Noc kostelů pro Android

Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je k dispozici další možnost, jak si předem naplánovat vlastní program z široké nabídky, kterou pořadatelé chystají. Kromě již tradičních webových stránek www.nockostelu.cz a různých tiskovin je možné využít také aplikaci pro zařízení se systémem Android.

31.5.2021
Sv. Jana Nepomuckého připomínají v brněnské diecézi kostely, kaple a sochy

Letos 31. května uplyne tři sta let od blahořečení významného českého světce Jana Nepomuckého. Narodil se kolem roku 1340 v dnešním Nepomuku, zemřel 20. března 1393 v Praze, kde působil jako generální vikář. Je uctíván jako jeden z českých národních patronů a jeden ze spolupatronů brněnské diecéze.

5.6.2021
Šifra mnicha Mikuláše

Diecézní muzeum v Brně pořádá i letošním roce příměstský tábor.