21.7.2019
Pěší pouť k Panně Marii Třídubské

Pěší pouť k Panně Marii Třídubské do Rakouska bude zahájena 21. července 2019 v 6.00 hodin u kostela ve Vranově nad Dyjí. Doprovodné vozidlo je zajištěno. Zájemci si s sebou musí vzít platný občanský průkaz nebo pas.

27.7.2019
Pouť ke sv. Anně u sv. Anny v Brně 2019

Pouť k svaté Anně, matce Panny Marie, bude slavena v nemocniční kapli sv. Anny ve Fakultní nemocnici U sv. Anny v Brně (Pekařská ulice) v sobotu 27. července 2019 ve 14.30 hodin.

28.7.2019
Pěší pouť za umělce na rozhraní tří diecézí

V neděli 28. července 2019 se uskuteční zahájení 13. ročníku Pěší poutě za umělce, která letos startuje v Poličce. Do cíle poutníci dojdou v pátek 2. srpna a následujícího dne bude letošní pouť ukončena slavením děkovné mše svaté od 9.00 hodin v kapli poutního místa Kalvárie.

31.7.2019
S milosrdnými bratry do Tater

Výlet do Vysokých Tater, kde se nabízí příležitost k prohloubení a poznání svého osobního povolání ve službě bližním nabízejí také letos milosrdní bratři v Brně. Čas strávený v horách a ztišení v přírodě jsou k tomu nejlepším nástrojem.

Diecézní muzeum v BrněNikodémova nocDiecézní pouť rodin, 31.8.2019Modlitební úmysly papeže FrantiškaDiecézní charita BrnoPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraPortál Církevní turistikaKnihovna Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péči
3.8.2019
Kurz duchovního doprovázení

V akademickém roce 2019/20 se uskuteční Kurz Celoživotního vzdělávání při CMTF UP v Olomouci. Sestává ze dvou částí – teoretické a praktické, kterou budou absolvovat vybraní účastníci.

10.8.2019
15. pochod po stopách P. Ševčíka

Již patnáctý ročník Pochodu po stopách P. Ševčíka, který každoročně jednota Orel Boskovice pořádá k připomínce tohoto osvíceného kněze, proběhne 10. srpna 2019.

17.8.2019
V Boskovicích odhalí památník svého rodáka

„Obyvatelé regionu Boskovicka a Blanenska, ale i jiných částí Jihomoravského kraje, stále vzpomínají na Tomáše kardinála Špidlíka pro jeho duchovní povzbuzení, lidský přístup a životní optimismus,“ říká senátorka Jaromíra Vítková.

19.8.2019
Good Ways – nový projekt pro mládež

Sdružení Petrov, z. s. pořádá letos o prázdninách (19. – 26. 8. 2019) závod po městech v České republice, během něhož účastníky čeká spousta výzev a úkolů. Cílem akce, která vychází z křesťanství a jeho hodnot, je vystoupit ze své komfortní zóny a zaměřit se i na potřeby druhých.

31.8.2019
16. diecézní pouť rodin

Šestnáctá diecézní pouť rodin konaná v roce 30. výročí svatořečení Anežky České nese motto: „Rozdávat pokoj a naději“.