20.5.2018
Výběrové řízení na obsazení místa „vrátný a recepční“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení dvou pozic - „vrátný a recepční“ s pracovištěm v Brně. Termín zaslání přihlášek je 20. května 2018.

23.4.2018
Programové tipy Radia Proglas V týdnu od 23. do 29. dubna 2018

V týdnu od 23. do 29. dubna zachytíte na vlnách Proglasu například bilanční rozhovor s otcem kardinálem Dominikem Dukou u příležitosti jeho 75. narozenin, první část opery Leoše Janáčka Z mrtvého domu nebo Knihovničku věnovanou publikaci Jiřího Suchého Klaun si povídá s Bohem.

5.5.2018
Diecézní pouť ministrantů 2018

Diecézní pouť ministrantů do Vranova u Brna proběhne 5. května 2018. Pouť začíná putováním ze sedmi kostelů v okolí Vranova. Ministranti putují po jednotlivých děkanátech. Po krátkém úvodu vycházejí ministranti na cca 7 kilometrů dlouhou trasu. V průběhu cesty jsou připraveny aktivity a soutěže.

7.5.2018
Slavnost u kapucínů

V pondělí 7. května 2018 budou brněnští kapucíni slavit 362. výročí posvěcení kostela Nalezení svatého Kříže v Brně na Kapucínském náměstí.

PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNoc kostelůNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaDiecézní muzeum v BrněCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoRozcestník webů DCM Brno (Signály)Diecézní charita BrnoPortál Církevní turistikaMusica Sacra, Středisko pro liturgickou hudbu
Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu

Lidová krojová pouť ke svatému Janu Nepomuckému na Zelenou horu se uskuteční v den státního svátku 8. května 2018 s následujícím programem:

Pouť ke cti svatého Peregrina 2018

Farnost Ořechov a Společenství Sv. Peregrina pořádají dne 8. května 2018 pouť ke cti svatého Peregrina.

Duchovní obnova s P.Eliasem Velou

Ve dnech 8. až 10. května 2018 se ve Žďáru nad Sázavou koná duchovní obnova s P.Eliasem Velou.

Téma letošní obnovy zní: "Čemu nás mohou naučit otcové pouště".

19.5.2018
Brněnská muzejní noc po čtrnácté

Diecézní muzeum v Brně je pravidelným účastníkem Brněnské muzejní noci, která se letos 19. května koná v jihomoravské metropoli již po čtrnácté.

20.5.2018
Slavnost Seslání Ducha Svatého v katedrále na Petrově 2018

V katedrále sv. Petra a Pavla v Brně udělí brněnský biskup Vojtěch Cikrle v neděli 20. května 2018 při bohoslužbě slavnosti Seslání Ducha Svatého svátost křesťanské dospělosti.Letos ve změněném začátku bohoslužby v 10.00 hodin.

21.5.2018
Kaplan a emoce

Katolická asociace nemocničních kaplanů ve spolupráci s Pastoračním střediskem Biskupství brněnského pořádají v pondělí 21. května 2018 v Brně na Petrově setkání nemocničních kaplanů České republiky na téma Kaplan a emoce.

26.5.2018
Jděte do celého světa a hlásejte evangelium

Za Papežská misijní díla informuje o připravovaných akcích ředitelka PMD pro brněnskou diecézi Mgr. Jana Zehnalová:
„Svatý otec papež František si přeje, aby se v celém světě slavil říjen 2019 jako Mimořádný misijní měsíc. ...

2.6.2018
Bludné nauky a praktiky a Ježíšova uzdravující moc

V sobotu 2. června 2018 proběhne v Brně konference s názvem „Bludné nauky a praktiky v životě křesťana a Ježíšova uzdravující moc“, kterou pořádá pastorační tým modliteb exorcismu a Česko -slovenská sekce Mezinárodní asociace exorcistů.

Třetí Národní kongres o Božím milosrdenství

Ve dnech 8. až 10. června 2018 se pod záštitou brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho ve Slavkovicích a v Novém Městě na Moravě uskuteční třetí Národní kongres o Božím milosrdenství.

Školení hlavních táborových vedoucích

Sdružení Petrov ve spolupráci s Diecézním centrem mládeže pořádá ve dnech 8. až 10. června 2018 školení hlavních táborových vedoucích.

Program Třetího Národní kongresu o Božím milosrdenství

22.9.2018
Pouť rodičů, kteří přišli o dítě

Pouť pro rodiče, prožívající těžké chvíle po ztrátě dítěte, se koná 22. až 23. září 2018 od 10.00 hodin na Hoře Matky Boží v Králíkách.