4.2.2019
Biskup Konzbul novým generálním vikářem

V pondělí 4. února 2019 uvede biskup Vojtěch Cikrle do úřadu nového generálního vikáře brněnské diecéze - svého pomocného biskupa Mons. Pavla Konzbula.

20.1.2019 - 22.1.2019
Týden modliteb za jednotu křesťanů 2019 v Brně

Bohoslužbu za jednotu křesťanů bude rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2019 v neděli 20. ledna 2019 v 9.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně celebrovat R.D. ThLic. Tomáš Koumal, farář katedrály.

20.1.2019
Cestovatelský podvečer v Bystrci

Farnost sv. Janů v Brně-Bystrci pořádá v neděli 20. ledna 2019 v 17.00 hodin cestovatelský podvečer v ekumenickém centru Archa v Bystrci v Lýskově ulici. Jan Bareš bude vyprávět na téma „Dobrovolníkem na Ukrajině“.

22.1.2019
Večery pro dva

Komunita Emmanuel pořádá „Večery pro dva“ - otevřená setkání pro páry, zaměřená na podporu a rozvoj vztahu. Každé setkání se zabývá jedním z témat spjatých s partnerským životem a poskytuje prostor k rozhovoru.

Křesťanské vánoceStálá zpovědní služba v BrněPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraDiecézní charita BrnoPortál Církevní turistikaDiecézní muzeum v Brně
25.1.2019
Slovo otce biskupa Vojtěcha k povolání ke kněžství

Milé sestry a bratři, jako každoročně se blíží doba rozhodování nejen pro ty, kteří končí studium na střední škole. Blíží se doba podávání přihlášek ke studiu bohosloví a formaci ke kněžství. Kněžství není zaměstnání. Je to odpověď na Boží pozvání ke službě lásky.

28.1.2019
Změna bohoslužeb v kostele sv. Michala v Brně

V internetové anketě vyhlášené brněnským děkanem na podzim roku 2018 ohledně časů bohoslužeb byl vznesen požadavek na zavedení večerní mše svaté ve 20.00 hodin v centru Brna.

30.1.2019
Žabovřeské rozmlouvání: Bible – nebezpečná kniha

Ve středu 30. ledna 2019 v 19.00 hodin se v kostele Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná další Žabovřeské rozmlouvání , tentokrát s biblistou a religionistou, kazatelem církve bratrské Pavlem Hoškem.

4.2.2019
Nový brněnský kanovník

Novým kanovníkem Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla v Brně jmenoval brněnský biskup Vojtěch Cikrle ICLic. Mgr. Jaroslava Čupra, rektora kostele sv. Maří Magdaleny v Brně a biskupského sekretáře. Slavnostní instalace proběhne v pondělí 4. února 2019 ve Vranově u Brna.

8.2.2019
Manželské večery 2019

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá kurz Manželské večery. Skládá z osmi setkání, na každém je připravena večeře pro dva, praktická promluva a diskuse v páru na dané téma. Přítomní nemusí o svém vztahu nikomu nic říkat, nečeká je žádná skupinová diskuze.

14.2.2019
Pouť ke svatému Valentinu v Brně 2019

Ve čtvrtek 14. února 2019 od 18.30 hodin bude v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí zahájena tradiční Pouť ke svatému Valentinovi, jehož jméno dalo základ „svátku všech zamilovaných“.

15.2.2019
Osamělý rodič

Komunita Emmanuel pořádá třívíkendové duchovní cvičení pro osamělého rodiče, které je určeno pro rozvedené, ovdovělé či samoživitele/ky.

17.2.2019
Národní týden manželství a beseda nad knihou

V Duchovním centru P. Martina Středy a bl. Marie Restituty v Brně – Lesné (Nezvalova 3) se v neděli 17. února 2019 od 16.00 hodin v rámci tohoto týdne uskuteční beseda nad knihou Manželství není přežitek