12.4.2020
Křest: Zamyšlení brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho

Oslovili jsme české a moravské biskupy, aby nám poslali krátká zamyšlení nad významem svátostí. Jako první vám přinášíme katechezi brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho o svátosti křtu, a to v souvislosti s blížící se oslavou velikonočních svátků.

26.3.2020 - 26.4.2020
Papež František: Jak se zpovídat během nákazy koronaviru?

Jak se zpovídat během nákazy koronaviru? Papež František doporučuje „zpověď touhy".

12.3.2020 - 12.4.2020
Přehled on-line vysílaných bohoslužeb

Portál Mše svaté on-line přináší na jednom místě přehled katolických mší svatých, které můžeme sledovat, či alespoň poslouchat prostřednictvím internetového vysílání.

23.3.2020 - 1.4.2020
Jsme doma

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo na svých webových stránkách dětem, rodinám i jednotlivcům pro období „koronavirových prázdnin“ některé inspirace, odkazy a materiály.

Diecézní charita BrnoNikodémova nocNoc kostelů 2020PULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní muzeum v BrněDiecézní archív Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péčiPortál Církevní turistikaModlitební úmysly papeže FrantiškaDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
25.3.2020 - 25.4.2020
Mše svatá v Hodině milosrdenství ve Slavkovicích

Bratři pallotini ve Slavkovicích budou od 25. března 2020 každý den v "Hodině milosrdenství " (15.00 – 16.00 hod) sloužit v kostele Božího milosrdenství ve Slavkovicích bohoslužbu za Boží milosrdenství pro Českou republiku.

25.3.2020 - 25.4.2020
Modlitba k Matce Boží Svatotomské v době pandemie

Modlitba před obrazem Panny Marie Svatotomské, palladiem města Brna, umístěném na tzv. stříbrném oltáři v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně:

30.3.2020 - 19.4.2020
Duchovní krizová pomoc po telefonu

ČBK reaguje na tuto mimořádnou situaci a nabízí věřícím duchovní pomoc na telefonu po celé České republice. Na kněze, kteří se dali k dispozici na výzvu svých biskupů a jsou ochotni vykonávat tuto službu, se mohou obrátit všichni, kteří v době pandemie potřebují podporu nebo povzbuzení.

31.3.2020
Výběrové řízení na obsazení místa „technik stavebních investic“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice „technik stavebních investic“ pro děkanství rosické a moravskokrumlovské.

2.4.2020
Jak je to nyní se svátostí smíření? Inspirace ze Slovenska

Mnozí se v současnosti dotazují, jak je to v této době šíření koronaviru se svátostí smíření. Přinášíme inspiraci textu ze Slovenska, který se dá aplikovat i na českou situaci.

3.4.2020
Křížová cesta v době pandemie koronaviru

Kříž je znakem spásy. Kříž je naše síla. Ke kříži se utíkáme, protože je naším vysvobozením. Kde jsi v tom všem, Pane? Kde jsi v tom všem, co nyní prožíváme? Kráčíš s námi a před námi. Dávno jsi tu cestu prošel.

5.4.2020
Výběrové řízení na obsazení místa „finanční účetní“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice „finanční účetní“.

Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

7.4.2020
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka pro dny koronavirové pandemie

Buďme nablízku nemocným a rodinám trpícím koronavirovou pandemií a modleme se za pastýře, kteří za této krize mají provázet Boží lid

9.4.2020