Modlitební úmysly papeže

2.11.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc listopad 2018

V rámci úmyslu Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc listopad 2018 se můžeme modlit za to, aby naše představa o Bohu vycházela ze zjevení obsaženého v Písmu a utvářela nás v radostné a svobodné Boží děti a také za to, aby jazyk srdce a dialogu vždy převážil nad jazykem zbraní.

2.10.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc říjen 2018

Tento měsíc se můžeme modlit na naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka za jednotu církve proti Zlému, působícímu vzdálení od Boha a rozdělení křesťanského společenství.

8.9.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc září 2018

Papež František se chce v měsíci září přimlouvat za provincii Idlib v Sýrii, zvláště pak za civilní obyvatelstvo a za respektování mezinárodního humanitárního práva v této oblasti.

10.8.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc srpen 2018

Se srpnem přichází i naléhavý úmysl papeže Františka, který zvláště apeluje na to, abychom se radostně svěřovali plánu, který s námi Pán má. Pěstujme náš vztah a důvěru k Pánu, který je pravým chlebem života.

1.8.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na srpen 2018

V měsíci srpnu se koná v Dublinu Světové setkání rodin s papežem a také v ČR probíhají poutě rodin. V tomto měsíci se modleme za rodiny a za vnímání přírody a okolního světa jako daru.

4.7.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červenec

V červenci prosme za setkání papeže Františka s představiteli církví a křesťanských společenství Blízkého východu v Bari a za mír na Blízkém východě. Pamatujme na naše bratry a sestry ve víře, kteří nadále trpí na Blízkém východě, aby byli obdarováni pokojem a mírem.

1.6.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na červen 2018

Papež František zve v červnu k modlitbě za sociální sítě, za provozovatele i za uživatele a také nás vybízí k větší vědomosti.

2.5.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na květen 2018

Květnový evangelizační úmysl papeže Františka pamatuje na laiky v církvi a zní takto: Aby laici mohli své jedinečné poslání naplňovat skrze tvořivou odpověď vůči výzvám, kterým svět dnes čelí.

5.4.2018
Modlitební úmysly papeže Františka na duben

Papež František nás v dubnu vyzývá k modlitbám za ty, kteří nesou odpovědnost za hospodářství a ekonomii. Zejména za lidi v důležitých funkcích, kteří mají vliv na spravedlivější rozdělování společného bohatství, ochranu přírody a rozvoj důstojnosti každého člověka.

6.3.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc březen 2018

Poselství papeže Františka k 33. světovému dni mládeže připadá na Květnou neděli. Březen je měsícem, kdy jsme vyzváni v rámci naléhavého úmyslu Apoštolátu modlitby k tomu, abychom zvláště pamatovali na společenství ve farnostech a skupiny mládeže. Odpovězme si na otázku, zda radostně svědčíme o evangeliu i my.

7.2.2018
Modleme se s papežem za plody únorového Dne modliteb a půstu

V únoru můžeme v rámci naléhavého úmyslu Apoštolátu modlitby zvláště pamatovat na duchovní plody mimořádného Dne modliteb a půstu vyhlášeného na 23. února 2018 a zvláště se modlit za obyvatelstvo Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu.

3.1.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na leden 2018

Za koptské pravoslavné bratry v Egyptě, kteří se stali obětí dvou atentátů – modleme se, kéž Pán přijme duše zemřelých, je oporou raněným, příbuzným a celé komunitě, a obrátí srdce násilníků