Dlouhodobé akce

26.5.2019
Noc kostelů 2019: nové poznávací soutěžní trasy, nadšení cyklisté, spokojení návštěvníci i pořadatelé

I letošní, v pořadí již jedenáctá, Noc kostelů proběhla na území brněnské diecéze ke spokojenosti všech zúčastněných. Po předchozích deštivých dnech pátečnímu večeru přálo počasí.

25.5.2019
6. neděle velikonoční - neděle modliteb za pronásledované křesťany

Blíží se 6. neděle velikonoční (letos 26. května 2019), která bude v katolické církvi věnována modlitbám za pronásledované křesťany.

19.8.2019
Good Ways – nový projekt pro mládež

Sdružení Petrov, z. s. pořádá letos o prázdninách (19. – 26. 8. 2019) závod po městech v České republice, během něhož účastníky čeká spousta výzev a úkolů. Cílem akce, která vychází z křesťanství a jeho hodnot, je vystoupit ze své komfortní zóny a zaměřit se i na potřeby druhých.

24.5.2019
Diecézní misijní den v Rousínově

„Uprostřed deštivých dnů působila sobota 18. května 2019 jako vystřižená z dovolenkového katalogu,“ vzpomíná Jana Zehnalová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl.

23.5.2019
Pražský Beranův eucharistický kongres „Eucharistia et labor“

Dne 17. května 2019 uplynulo padesát let od úmrtí kardinála Josefa Berana a zároveň si v letošním roce připomínáme události, které před 70 lety předznamenaly internaci a perzekuci kněží v komunistickém režimu.

21.5.2019
Letošní Brněnská muzejní noc měla v Diecézním muzeu opět úspěch

Během letošní Brněnské muzejní noci, která se uskutečnila v sobotu 18. května 2019, navštívilo program Diecézního muzea 1630 návštěvníků, což po třech letech mírného poklesu znamená nový výrazný nárůst zájmu.

20.5.2019
Fotogalerie ze IV. vzpomínkového aktu k výročí popravy P. Buly

Dne 18. května 2019 se v Lukově konal již 4. vzpomínkový akt k 67. výročí popravy P. Jana Buly. Mši za oběti totalitního režimu předsedal Mons. Jiří Mikulášek.

19.5.2019
Výstava velkoformátových fotografií Člověk a Víra – Brno 2019

Vernisáž výstavy bude zahájena v neděli 19. května 2019 ve 13.00 hodin v kostele sv. Jakuba v Brně.

30.4.2019
Katolická církev otevřela kontaktní místo na pomoc obětem sexuálního zneužívání

Česká biskupská konference společně s konferencemi vyšších řeholních představených otevřela kontaktní místo, jehož cílem je zprostředkovat péči a pomoc nezletilým a zranitelným osobám, které se staly obětí pohlavního zneužití duchovním či laikem v rámci církve.

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.

31.3.2019
Vzhůru s nadšeným srdcem

„Vyjděme vzhůru na kopce v okolí, kde z celého srdce poděkujeme za rodný kraj a vzpomeneme na lidi, kteří jej vytvářeli a s láskou v srdci postavili duchovní památky, aby naši mysl pozvedli vzhůru, a také poprosíme za své blízké, kteří s námi zde žijí a které máme ze srdce rádi"

16.12.2018
Zpívané nešpory na Petrově

V roce 2018 byla v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově zahájena nová tradice - slavnostní zpívané nešpory - každou třetí neděli v měsíci (kromě července a srpna) vždy od 17.30 hodin.