Dlouhodobé akce

26.6.2020
Diecézní muzeum: Víra, naděje, láska

Letošní jubilea světců spjatých s brněnskou diecézí - sv. Jan Sarkandera, sv. Klement Maria Hofbauera a sv. Zdislavy připomíná výstava Diecézního muzea v Brně s názvem „Víra, naděje, láska“. V kryptě katedrály sv. Petra a Pavla bude přístupná od 26. června do 4. října 2020.

23.8.2020
Výstava o Chiaře Lubichové

Letošního roku by se dožila sta let jedna z významných duchovních osobností 20. století, Chiara Lubichová, zakladatelka Díla Mariina-Hnutí fokoláre. Od 23. srpna do 15. září 2020 bude možné v kostele sv. Jakuba v Brně zhlédnout výstavu věnovanou jejímu výročí.

25.7.2020
Dovolená doma? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím.

25.7.2020
Tipy na výlety do českých a moravských diecézí

Letošní prázdniny jsou poněkud jiné, než jsme zvyklí, místo dovolené u moře budeme spíše objevovat krásy Čech, Moravy a Slezska. Níže přinášíme přehled zajímavých památek a ubytovacích možností z českých a moravských diecézí, které by poutníci a turisté rozhodně neměli vynechat.

25.7.2020
Katolický týdeník: Mniši vaří pivo odjakživa

Pivovarnictví je s kláštery spjato od samého počátku řeholního života. Pro mnichy (a nejen pro ně) bylo pivo nápojem, který díky převaření neobsahoval nebezpečné bakterie a byl i zdrojem výživy, zvláště v době postu. Řada klášterních pivovarů přetrvala dodnes nebo byla obnovena a o jejich produkty je velký zájem.

Diecézní muzeum: Příměstský tábor

Diecézní muzeum letos přichází o letošních prázdninách s novou nabídkou: Příměstský tábor s detektivně laděnou tématikou „Za tajemstvím Petrova“.

Fatymské kulturní léto 2020

V rámci letošního Fatymského kulturního léta zazní od 5. července do 23. srpna osm koncertů duchovní hudby.

Rok 2020 – rok bohatý na významné události

„Letošní rok je bohatý na události spojené s významnými osobnostmi souvisejícími s brněnskou diecézí. Po svaté Zdislavě, svatém Janu Sarkandrovi či svatém Klementu M. Hofbauerovi bych chtěl připomenout také jezuitského kněze Martina Středu, na jehož památku bude v srpnu v Brně odhalena socha…“

9.7.2020
Varhanní léto na Petrově počtvrté

Stejně jako v předchozích třech letech i letos v létě se uskuteční koncerty v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla

9.7.2020
Chill out pod Petrovem

Během letošních prázdnin se na Petrově koná novinka – akce nazvaná Chill out pod Petrovem, která zve návštěvníky do nově otevřených Zahrad pod Petrovem. Zájemce čekají čtyři čtvrteční večery (vždy od 18.30 do22.00 hodin) , každý na jiné téma. Akce je otevřena všem, vstupné dobrovolné.

5.7.2020
Varhanní půlhodinky u jezuitů 2020

Varhanní půlhodinky u jezuitů s hudbou Johanna Sebastiana Bacha a dalších českých a světových autorů zazní během letních měsíců v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů) v Brně vždy v neděli v 11.00 hodin.

5.7.2020
Jan Bula na webu

K výročí sto let od narození P. Jana Buly vytvořil autor jeho životopisné knihy Oběť případu Babice historik František Kolouch obsáhlé webové stránky, na kterých jsou nejen veškeré informace o životě mladého rokytnického kněze, ale velké množství fotografií, jeho obrazů či kreseb.

30.5.2020
„Sedm dní s Marií“ a farní vranovské putování

„Jak už jistě víte, k 780. výročí poutního místa Vranov u Brna byla zhotovena nová putovní soška Panny Marie Vranovské. Poprvé byla spatřena v den zázračného uzdravení, díky přenosu mše sv. Tv Noe a rádia Proglas, 25. března 2020 z vranovského chrámu.

3.4.2020 - 20.4.2020
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc duben 2020

Modleme se za nemocné, za trpící lidi.

1.2.2020
Bratři minorité nabízejí pobožnost prvních sobot v měsíci

Od letošního roku nabízejí bratři minorité v Brně účast na pobožnostech prvních sobot v měsíci.

8.1.2020
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc leden 2020

Modleme se za mír ve světě, v rodinách a v lidských srdcích. Plamen dialogu a sebeovládání ať zahání každý stín nevraživosti.

4.1.2020
Devět prvních sobot u sv. Michala v Brně

Prvních devět sobot v roce 2020 budou v kostele sv. Michala v Brně slaveny smírné modlitby k Panně Marii. Vždy v 18.00 hodin zahájí setkání modlitba růžence a v 18.30 hodin následuje mše. První setkání se koná 4. ledna 2020 s brněnským pomocným biskupem Pavlem Konzbulem.