Dlouhodobé akce

8.7.2022 - 10.7.2022
Národní synodální setkání: V synodálním procesu budeme pokračovat

Na Velehradě se 6. července 2022 za účasti českých a moravských biskupů, členů národního synodálního týmu, diecézních koordinátorů, zástupců z diecézí a exarchátu a dalších významných hostů uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě:

17.7.2022 - 20.7.2022
Klášterní turistika pro všechny

Konference vyšších představených ženských řeholí ČR (KVPŽŘ) ve spolupráci s Biskupstvím brněnským připravily v letošním roce brožuru, na které se podílelo 27 klášterů a klášterních společenství v České republice. Tiskovina zve zájemce k návštěvě 18 poutních míst.

22.8.2022
Diecézní muzeum představuje nové exponáty

Diecézní muzeum v Brně rozšiřuje stálou expozici Vita Christi, která je instalována v domě bývalého kapitulního děkanství na Petrově, o dva nové unikátní artefakty – dřevěné sochy zobrazující Madonu, tedy Pannu Marii jako Matku Boží.

20.8.2022
Nová originální desková hra pro celou rodinu na téma církev

Nové deskové hry s křesťanskou tematikou se objevují zřídka. Sortiment deskovek aktuálně rozšířilo brněnské nakladatelství Cesta.

10.8.2022
Diecézní muzeum: Petr a Miriam zvou děti k dalšímu poznávání

Diecézní muzeum v Brně připravilo třetí díl vyhledávaných komiksových publikací, který dětem tentokrát představuje poutní místa brněnské diecéze.

10.8.2022
Ježíš se na nás dívá

Pozoruhodným dílem instalovaným v Diecézním muzeu na Petrově je autorská kopie obrazu mnichovského malíře českého původu Gabriela Cornelia Ritter von Maxe s názvem Veraikon.

31.7.2022
Výstava v bučovickém kostele připomene perzekuci v době totality

V neděli 31. 7. 2022 ve 14 hodin se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bučovicích uskuteční vernisáž výstavy Setkání v pekle, Tváře Cejlu, P. Václav Drbola s besedou se zástupci Sdružení PAMĚŤ a promítáním dokumentu Dopisy z cely smrti.

18.7.2022
Výběrové řízení na psychologa/psycholožku

Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna v Brně hledá psychologa/psycholožku. Termín nástupu nejlépe srpen či září 2022 (případně dle dohody).

14.7.2022
Výstava Diecézního muzea připomene mikulovskou kapitulu

Ve středu 15. června 2022 zahájí Diecézní muzeum v Brně nově instalované sezónní výstavy, které bude možné zhlédnout v unikátních běžně veřejnosti nepřístupných prostorách brněnské katedrály až do 2. října tohoto roku.

14.7.2022
Diecézní muzeum připomene kaligrafa Jiřího Šindlera

16.6.2022
Varhanní léto 2022 v katedrále na Petrově

Již po šesté se letos v Brně na Petrově uskuteční během letních týdnů varhanní festival na největších brněnských varhanách.

27.3.2022
Synoda, dopis kněžím: Ať je církev pohostinným domovem

Generální sekretář biskupské synody a prefekt Kongregace pro klérus píší všem kněžím světa a vyzývají je, aby neohroženě pokračovali na cestě naslouchání Božímu lidu, zakořeněni ve Slově a překonávali riziko sebereference, nehybnosti a intelektualismu.

12.2.2022
Pozdrav apoštolského nuncia v Německu Nikoly Eteroviće delegátům Synodální cesty v Německu

Přinášíme vám pozdrav apoštolského nuncia v Německu a bývalého generálního sekretáře Biskupské synody, arcibiskupa Nikoly Eteroviće, delegátům Synodální cesty v Německu.

16.1.2022
Petrov: Slavnostní zpívané nedělní nešpory

Královská stoliční kapitula sv. Petra a Pavla v Brně pořádá od roku 2017, kdy se slavilo 240. výročí založení Biskupství brněnského, slavnostní zpívané nedělní nešpory.

1.1.2022
Úmysly Apoštolátu modlitby papeže Františka pro rok 2022

Zveřejňujeme úmysly Svatého otce pro každý měsíc roku 2022 svěřené Celosvětové síti modlitby s papežem (Apoštolátu modlitby)

15.10.2021
Synoda 2021 - 2023 krok za krokem

Co je to synodální proces? Týká se mě osobně? Jak bude tento proces probíhat a jak bude realizován? Jaký bude mít dopad? Odpovědi naleznete v článku a infoletáčku, který připravila Česká biskupská konference.

10.10.2021
Modlitba za průběh synody

Modleme se za průběh synody o synodalitě, kterou papež František zahájí ve dnech 9. a 10. října tohoto roku v Římě.