Dlouhodobé akce

23.11.2019
Euro Souvenir s motivem katedrály sv. Petra a Pavla

V sobotu 23. listopadu 2019 bude v Diecézním muzeu v Brně zahájen prodej prvního brněnského Euro Souveniru ve tvaru bankovky s motivem katedrály sv. Petra a Pavla.

18.11.2019
Výběrové řízení na obsazení místa „technik stavebních investic“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice „technik stavebních investic“ pro Břeclavsko.
Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

12.11.2019

Homilie brněnského diecézního biskupa Mons. Vojtěcha Cikrleho při národní pouti do Říma k 30. výročí kanonizace sv. Anežky České, kterou pronesl na zahájení pouti v bazilice Santa Maria Maggiore v pondělí 11. listopadu 2019.

12.11.2019
Fotogalerie z návštěvy apoštolského nuncia Mons. Balva v Brně

Na pozvání brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho navštívil apoštolský nuncius v České republice Mons. Charles Daniel Balvo Brno.

11.11.2019
Program listopadové národní pouti do Říma

Blíží se národní pouť do Říma, kde společně oslavíme 30 let od svatořečení sv. Anežky České a poděkujeme za 30 let svobody v naší zemi. Pro účastníky přinášíme finální program.

4.11.2019
Akce k významným výročím v listopadu 2019

V rámci oslav nadcházejících listopadových výročí se v Brně uskuteční tyto akce:

1.11.2019
Putování Relikvie sv. Vincenta de Paul

31.10.2019
Milosrdní bratři udělovali Ceny Celestýna Opitze už podesáté

Hospitálský řád sv. Jana z Boha - Milosrdní bratři připravil už desátý ročník Cen Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné. Udílení cen se uskutečnilo v sobotu 19. 10. 2019 tradičně v pražském kostele sv. Šimona a Judy v Praze v rámci koncertu Javorů Hany a Petra Ulrychových. K řadě laureátů se přidali čtyři další.

28.10.2019
Program putování relikvie sv. Vincence de Paul v brněnské diecézi

Ve dnech 28. října až 14. listopadu 2019 se na Slovensku a v České republice uskuteční „Putování relikvie sv. Vincenta de Paul“ . V brněnské diecézi navštíví farnosti Brno-Lesná, Poštorná, Střelice a Šlapanice.

14.10.2019
Slavíme 30 let svobody v Brně

Události z listopadu 1989 připomene v průběhu podzimu celá řada akcí. Město Brno řadu z nich podpořilo. Přehled toho, co se děje, naleznete na stránkách 30let.brno.cz.

3.10.2019
Motu proprio papeže Františka: Třetí neděle v mezidobí bude zasvěcena Božímu slovu

Papež František dnes vydal apoštolský list motu proprio nazvaný Aperuit illis, kterým ustanovil třetí neděli v mezidobí jako čas zasvěcený oslavě, studiu a šíření Božího slova.

27.9.2019
Přednáškový cyklus MSKA v Bílovicích

Regionální pobočka Moravsko-slezské křesťanské akademie v Bílovicích nad Svitavou pořádá cyklus přednášek o řeholních řádech, přičemž jejich zakladatele, spiritualitu, historický vývoj i současnost představí příslušníci těchto řádů.

17.9.2019
V Brně – Líšni se začne stavět kostel

Letos v únoru byla vyhlášena architektonická soutěž o návrh kostela Ducha Svatého v Brně-Líšni a posléze porota vybrala návrh Ing. arch. Jana Soukupa z Plzně.

13.6.2019
Jubilejní odpustky v brněnské Loretě

Apoštolská penitenciárie vyhověla žádosti provinciála Řádu menších bratří minoritů v České republice a v jubilejním roce brněnské Loretánské kaple dovolila získání plnomocných odpustků za obvyklých podmínek ...

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.