Dlouhodobé akce

Kurz partnerství

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

25.9.2018
Fotogalerie z žehnání „Stromu života“ v Jamách

V neděli 23. června 2018 požehnal brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle „Strom života“ ve farnosti Jámy.

Fotogalerie ZDE

24.9.2018
Nový nuncius v České republice - Charles Balvo

V pátek 21. září 2018 oznámilo tiskové středisko Svatého stolce, že papež František jmenoval apoštolským nunciem v ČR Mons. Charlese Daniela Balva, Američana z Brooklynu, který mluví česky.

23.9.2018
Slovo otce biskupa k fondu Puls

„K začátku letošního září se k podpoře Fondu PULS – Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze přihlásilo více než 2100 donátorů, jednotlivců i celých rodin, kteří se rozhodli svými dary prostřednictvím fondu podporovat kněze a život ve farnostech.

19.9.2018
Bohoslovci se dělí o své prázdninové zážitky

Bohoslovci v olomouckém kněžském semináři zahájí po prázdninách nový školní rok a díky jejich krátkým reportážím můžeme nahlédnout do prožitých prázdninových akcí.

14.9.2018
Papež František: Nejhorším otroctvím je vlastní ego

Ve středeční audienci se papež František znovu vrátil ke třetímu přikázání a zamyslel se nad dnem odpočinku, kdy jsme vyzváni k oslavě osvobození, jak je nastíněno v knize Deuteronomium.

13.9.2018
Fotogalerie z oslav 60. výročí založení Střední školy stavebních řemesel Brno Bosonohy, p.o.

Místo, kde se, slovy organizátorů, „snoubí 60 let tradic výuky stavebních řemesel s nejnovějšími postupy“ navštívil v sobotu 8. září 2018 také brněnský biskup Vojtěch Cikrle

1.9.2018
Vranovské poutě 2018

Přinášíme přehled letošních poutí do mariánské svatyně Vranov u Brna .

30.8.2018
List papeže Františka Božímu lidu

„Trpí-li jeden úd, trpí s ním všechny ostatní údy.“ To jsou slova, jimiž začíná List papeže Františka Božímu lidu zveřejněný 20. srpna 2018.

15.6.2018
Století sakrální architektury

Letošní výstavní počiny Diecézního muzea v Brně reagují na dvě významná jubilea, které si v tomto roce připomínáme: 100 let od vzniku Československa a výročí 150 let od úmrtí kněze Františka Sušila.

15.6.2018
P. Františka Sušila připomene Diecézní muzeum

Diecézní muzeum připravilo v letošním roce 150. výročí úmrtí P. Františka Sušila výstavu s názvem „František Sušil – život, dílo, odkaz“.