Dlouhodobé akce

17.7.2018
Kurz Samuel - pro ty, kteří chtějí správně rozlišit své povolání

Již po čtvrté chystá tým pro Pastoraci povolání v brněnské diecézi otevření dalšího ročníku Kurzu Samuel. Je určen pro mladé nezadané věřící ve věku 19 až 35 let, kteří chtějí nalézt své povolání.

10.7.2018
V červenci se modleme za kněze a za lidskou schopnost chválit Boha

Červenec je časem, kdy do služby nastupují noví kněží. Modleme se v tomto měsíci za to, aby všichni kněží nalézali pomoc a útěchu v důvěrném vztahu s Kristem i v přátelství se spolubratry. Národní úmysl modlitby je zaměřen na jedinečné poslání člověka, které připomíná schopnost chválit Boha - jedná se o jedinečné poslání a naplňujme tak naše lidství.

8.7.2018
Pohádka na prázdniny – „Jak na to“

Pohádky patří ke chvílím oddechu, mají je rády děti i dospělí. Pohádky přinášejí chvíle, při kterých můžeme zapomenout na každodenní starosti, pohladí, povzbudí, poučí….

5.7.2018
Rektor P. Šikula se vrátil domů

Po pěti letech působení ve funkci rektora Papežské koleje Nepomucenum v Římě se vrátil zpět do České republiky P. ThLic. Petr Šikula. Za své přínosné působení ve prospěch studentů i upevnění významu české koleje v Římě jej biskupové letos na Velehradě ocenili pamětní medailí České biskupské konference.

5.7.2018
Na Velehradě ocenili také osobnosti brněnské diecéze

Při slavnostní bohoslužbě 5. července 2018 bylo oceněno několik osobností z brněnské diecéze.

4.7.2018
Nešpory na Petrově zase po prázdninách

V roce 2017 byla na Petrově založena nová tradice - slavnostní zpívané nedělní nešpory vždy druhou neděli v měsíci od 18.00 hodin. V době prázdnin se modlitby nebudou konat, zahájí se opět v září.

30.6.2018
Otcové pallotini zvou k zapojení do nového projektu Korunka na cestu

Cílem projektu „Korunka na cestu", je povzbudit k modlitbě za umírající. Inspirací ke vzniku projektu byla slova Pána Ježíše z „Deníčku" sv. Faustyny Kowalské: „Napiš, že když se tuto Korunku budou modlit u umírajících, postavím se mezi Otcem a umírající duší ne jako spravedlivý soudce, ale jako milosrdný Spasitel."

18.6.2018
Dílo Mary’s Meals je už i v České republice

V České republice byla založena pobočka charitativní organizace Mary’s Meals (Mariino jídlo). Myšlenkou tohoto hnutí je dát dětem v nejchudších zemích světa jedno jídlo denně tam, kde se vzdělávají, neboť to znamená zajistit jim lepší budoucnost.

15.6.2018
Století sakrální architektury

Letošní výstavní počiny Diecézního muzea v Brně reagují na dvě významná jubilea, které si v tomto roce připomínáme: 100 let od vzniku Československa a výročí 150 let od úmrtí kněze Františka Sušila.

15.6.2018
P. Františka Sušila připomene Diecézní muzeum

Diecézní muzeum připravilo v letošním roce 150. výročí úmrtí P. Františka Sušila výstavu s názvem „František Sušil – život, dílo, odkaz“.

12.6.2018
Brno a jeho chrámy 2018

Ve dnech 12. června až 17. září 2018 proběhne v jihomoravské metropoli další ročník akce „Brno a jeho chrámy“. Ve vybraných kostelech budou připraveni průvodci, kteří zájemcům zdarma představí bohatou historii i současnost každého z nich.

9.4.2018
Nový ročník kurzů Akademie třetího věku

Právě nyní je nejvhodnější doba k přihlášení do kurzů Zdraví je dar a Spirituální dimenze člověka, které v příštím akademickém roce pořádají Biskupství Brněnské a Akademie třetího věku.

6.1.2018
Devět prvních sobot u sv. Michala v Brně

Prvních devět sobot v roce 2018 budou v kostele sv. Michala v Brně smírné modlitby k Panně Marii. Vždy v 18.00 hodin zahájí setkání modlitba růžence a v 18.30 hodin následuje mše.

30.10.2017
Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. až 26. srpna 2018.