Dlouhodobé akce

26.9.2021
Modlitba za nového biskupa

Milé sestry, milí bratři, jak už víte, pro dosažení 75 let věku jsem zaslal papeži Františkovi svou abdikaci a prosím vás, abyste jeho rozhodování o budoucnosti brněnského biskupského stolce provázeli svými modlitbami.

22.9.2021
Víkendový kurz partnerství 2021-2022

Diecézní centrum života mládeže MAMRE v úzké spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péči Brno nabízí víkendový kurz všem, kteří hledají, jak dobře prožívat období známosti a lépe poznat sebe i druhého.

21.9.2021
Kardinál Schönborn: Svatá Ludmila měla vliv na celé naše dějiny

U příležitosti 1100. výročí umučení sv. Ludmily se v sobotu 18. září konala na Tetíně národní poutní mše svatá. Mši celebroval papežský legát, vídeňský arcibiskup a metropolita, kardinál Christoph Schönborn.

18.9.2021
Navštivte svatoludmilská místa a pošlete fotku!

Letos si připomínáme 1100 let od smrti sv. Ludmily, první historicky doložené ženy, kněžny, panovnice, světice a babičky v českých dějinách. Ženskou osobnost, která oslovuje i po více než tisíci letech připomenou během léta desítky akcí po celé zemi.

10.9.2021
Kapucínská hrobka a klášter v audioprůvodci

Město Brno má nového on-line audioprůvodce. Posluchači se v něm dozví nejen o konkrétních historických památkách, ale též o významných lokalitách, městských částech nebo ulicích. Svůj prostor dostala i brněnská Kapucínská hrobka s klášterem.

5.9.2021
Zářijové události v katolické církvi

Letošní září je bohaté na církevní události. Za pár dní začne Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti, následovat bude blahořečení polského kardinála Wyszyńského a papež František se z Budapešti, kde zakončí eucharistický kongres, přesune na svou pastorační návštěvu Slovenska.

4.9.2021
Vranovské poutě k Panně Marii

Letošní mariánské poutě na jednom z hlavních poutních míst brněnské diecéze, ve Vranově u Brna, se konají v Roce sv. Josefa. Proto byli jako hlavní celebranti pozvání také mnozí kněží, kteří nesou jméno Josef.

2.9.2021
Odborníci o sendvičové generaci

Slyšeli jste už o podcastu o sendvičové generaci? Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně přináší sérii rozhovorů s odborníky o problémech, se kterými se může sendvičová generace setkat. K původním čtyřem se nyní přidaly další.

1.9.2021
Den modliteb za péči o stvoření 2021

První zářijový den je každoročně, obzvláště pak od vydání papežské encykliky Laudato si´ (24. května 2015), pro křesťany Světovým dnem modliteb za péči o tvorstvo.

9.8.2021
Rok příprav na 20. výročí kanonizace otce Pia

Ctitelé otce Pia se připravují na 20. výročí jeho kanonizace. Při této příležitosti bylo vyhlášeno jubileum, jehož zahájení se zúčastnil prefekt Kongregace pro svatořečení kardinál Marcello Semeraro. Skončí 16. června příštího roku, kdy uplyne přesně 20 let od chvíle, kdy byl otec Pio započten mezi svaté.

25.7.2021
Dvě letní výstavy Diecézního muzea v Brně

V roce sv. Josefa, patrona dělníků a řemeslníků, pořádá Diecézní muzeum v Brně dvě výstavy: Půvab a lopota – z dílen uměleckých řemesel na Petrově a expozici z grafik Michaela Floriana.

15.12.2020 - 23.12.2020
Podmínky ke získání daru odpustků v Roce sv. Josefa

„Dar zvláštních odpustků” spojených s Rokem sv. Josefa oznamuje dekret Apoštolské penitenciárie.

15.12.2020 - 23.12.2020
Modlitby ke sv. Josefovi

V souvislosti s vyhlášením roku věnovaného svatému Josefovi, nabízíme k využití modlitby ke sv. Josefovi. ZDE