Dlouhodobé akce

18.9.2021
Navštivte svatoludmilská místa a pošlete fotku!

Letos si připomínáme 1100 let od smrti sv. Ludmily, první historicky doložené ženy, kněžny, panovnice, světice a babičky v českých dějinách. Ženskou osobnost, která oslovuje i po více než tisíci letech připomenou během léta desítky akcí po celé zemi.

4.9.2021
Vranovské poutě k Panně Marii

Letošní mariánské poutě na jednom z hlavních poutních míst brněnské diecéze, ve Vranově u Brna, se konají v Roce sv. Josefa. Proto byli jako hlavní celebranti pozvání také mnozí kněží, kteří nesou jméno Josef.

30.8.2021
Víkendový kurz partnerství 2021-2022

Diecézní centrum života mládeže MAMRE v úzké spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péči Brno nabízí víkendový kurz všem, kteří hledají, jak dobře prožívat období známosti a lépe poznat sebe i druhého.

28.8.2021
Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě.

17.8.2021
Kurz pro dobrovolníky v duchovní službě nemocným

Na letošní podzim chystá Biskupství brněnské další běh kurzu pro dobrovolníky v duchovní službě nemocným.

12.8.2021
Katolický týdeník: Při papežské mši bude kříž z Česka

Při návštěvě Slovenska (12.–15. září) by měl papež František sloužit poslední den mši svatou v Šaštíně, kam zamíří i naši biskupové. Na pódiu bude navíc umístěn kříž z trámů tornádem poničeného kostela z Moravské Nové Vsi.

9.8.2021
Rok příprav na 20. výročí kanonizace otce Pia

Ctitelé otce Pia se připravují na 20. výročí jeho kanonizace. Při této příležitosti bylo vyhlášeno jubileum, jehož zahájení se zúčastnil prefekt Kongregace pro svatořečení kardinál Marcello Semeraro. Skončí 16. června příštího roku, kdy uplyne přesně 20 let od chvíle, kdy byl otec Pio započten mezi svaté.

5.8.2021
Dokumentaristé Paměti národa hledají svědectví!

Dokumentaristé Paměti národa se obrací na věřící, aby jim pomohli najít ty, kteří díky své víře trpěli v období komunistické totality: „Mezi pravidelnými návštěvníky vašeho kostela jsou jistě i lidé, kteří za sebou mají pohnuté osudy...

26.7.2021
Spolu po celé léto

Spolek Spokojený senior – KLAS zve k účasti na letních aktivitách, které připravil pro seniory z města Brna. „Léto přeje pohybu a pohyb je tím nejlepším, co můžeme udělat pro své duševní i fyzické zdraví. Vydejte se s námi za poznáním nových míst a také nových přátel,“ zvou organizátoři.

26.7.2021
Vychází další číslo Testimonium martyrii

Už nějaký čas máte možnost nahlédnout do dalšího čísla bulletinu s názvem „Testimonium martyrii“ (Svědectví mučednictví). Tento pravidelný čtyřměsíčník o služebnících Božích Jana Buly a Václava Drboly vám přináší další zajímavé informace.

25.7.2021
Dvě letní výstavy Diecézního muzea v Brně

V roce sv. Josefa, patrona dělníků a řemeslníků, pořádá Diecézní muzeum v Brně dvě výstavy: Půvab a lopota – z dílen uměleckých řemesel na Petrově a expozici z grafik Michaela Floriana.

23.7.2021 - 25.7.2021
Měsíc po tornádu: Rekordní sbírka pomáhá přímo ve zničených obcích

Poté, co se prohnalo tornádo jižní Moravou, vyhlásila Diecézní charita Brno sbírku a začala organizovat pomoc. Do 22. 7. 2021 lidé zaslali do sbírky 329 607 374 korun.

22.7.2021
Varhanní léto 2021 v katedrále na Petrově

Již po páté se letos v Brně na Petrově uskuteční během letních týdnů varhanní festival na největších brněnských varhanách.

13.7.2021
Fatymské kulturní léto 2021

Devět koncertů duchovní hudby zazní v rámci Fatymského kulturního léta 2021 ve Vranově nad Dyjí během července a srpna.

20.6.2021
Expozice „Paměť místa“ v Břeclavi

Nová panelová expozice v suterénu kostela sv. Václava v Břeclavi vypráví o historii místních zaniklých sakrálních staveb i o nerealizovaných návrzích ze století dvacátého.

25.5.2021
Motto 1. světového dne prarodičů a seniorů

Mottem prvního světového dne prarodičů a seniorů, který vyhlásil v lednu papež František, je úryvek z Matoušova evangelia: „Já jsem s vámi po všecky dny.“ (Mt 28, 20) Tento světový den se bude slavit vždy čtvrtou neděli v červenci, která letos připadá na 25. července.

17.2.2021
Děti napříč ČR se v postní době spojí v modlitbě

Ve videokázání „Spojuje“ z Vlčího doupěte zazněla k dětem výzva, aby se společně modlily na konkrétní úmysl. Cílem je vytvořit modlitební síť, do které děti zachytí rybičky – lidi z okolí, kteří potřebují poznat Pána Ježíše. Odpovědí byla velká vlna zájmu ze strany dětí i celých rodin.

15.12.2020 - 23.12.2020
Podmínky ke získání daru odpustků v Roce sv. Josefa

„Dar zvláštních odpustků” spojených s Rokem sv. Josefa oznamuje dekret Apoštolské penitenciárie.

15.12.2020 - 23.12.2020
Modlitby ke sv. Josefovi

V souvislosti s vyhlášením roku věnovaného svatému Josefovi, nabízíme k využití modlitby ke sv. Josefovi. ZDE