Dlouhodobé akce

28.6.2021
Modleme se za Mezinárodní eucharistický kongres

Z pověření otce biskupa Mons. Jana Vokála, delegáta pro Eucharistické kongresy při ČBK, přinášíme modlitbu za Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti. Plakátek, který je přiložen je určen k šíření ve farnostech a společenstvích a ke společné modlitbě.

25.6.2021
Dvě letní výstavy Diecézního muzea v Brně

V roce sv. Josefa, patrona dělníků a řemeslníků, pořádá Diecézní muzeum v Brně dvě výstavy: Půvab a lopota – z dílen uměleckých řemesel na Petrově a expozici z grafik Michaela Floriana.

20.6.2021
Expozice „Paměť místa“ v Břeclavi

Nová panelová expozice v suterénu kostela sv. Václava v Břeclavi vypráví o historii místních zaniklých sakrálních staveb i o nerealizovaných návrzích ze století dvacátého.

18.6.2021
Zahrady pod Petrovem slaví první rok a žijí kulturou

Zahrady pod Petrovem slaví své první výročí od znovuotevření veřejnosti 8. června 2020. Tento tichý klenot uprostřed centra Brna se nachází se pod Diecézním muzeem na Petrově 1. Nabízí zázemí pro odpočinek i pořádání kulturních akcí.

14.6.2021
Cvičeni pro seniory

Je čas se znovu nadechnout, tak pojďte s námi ven! Spolek Spokojený senior – KLAS z.s. připravil pro seniory sérii pravidelných cvičení pod širým nebem, a také sérii vycházek v blízkém okolí Brna po celý červen.

14.6.2021
Mons. Zouhar se rozloučil s Charitou. Nahradí ho Mons. Václav Slouk

Hodonínský farář a děkan Mons. Josef Zouhar byl devatenáct let prezidentem Diecézní charity Brno. Na slavnostní mši, při příležitosti Charitní poutě v Křižanově dne 12. června 2021, se s funkcí v Charitě rozloučil.

12.6.2021
Infografika ke Zprávě o náboženské svobodě ve světě pro rok 2021 již v češtině

„Zpráva o náboženské svobodě ve světě“ pro rok 2021, kterou vypracovala mezinárodní katolická charita a papežská nadace Církev v nouzi, konstatuje, že náboženská svoboda se závažně porušuje ve třetině všech zemí světa. Nyní vám přinášíme infografiku, která je k dispozici již v češtině.

6.6.2021
Farní den ve Šlapanicích

Ve farnosti Šlapanice by se také letos, ovšem za běžných okolnost, konal první červnovou neděli (6. června) farní den. Bohužel se ale letos obvyklou formou konat nebude. Přesto je pro jeho účastníky připraveno několik aktivit, které probíhají po dobu dvou týdnů.

5.6.2021
Šifra mnicha Mikuláše

Diecézní muzeum v Brně pořádá i letošním roce příměstský tábor.

2.6.2021
Před 800 lety se v Assisi setkali František a Antonín

Assisi si o víkendu připomnělo výročí prvního setkání sv. Františka a sv. Antonína, ke kterém došlo během tzv. „Rohožkové kapituly“.

25.5.2021
Motto 1. světového dne prarodičů a seniorů

Mottem prvního světového dne prarodičů a seniorů, který vyhlásil v lednu papež František, je úryvek z Matoušova evangelia: „Já jsem s vámi po všecky dny.“ (Mt 28, 20) Tento světový den se bude slavit vždy čtvrtou neděli v červenci, která letos připadá na 25. července.

21.5.2021
On-line semináře pro seniory: Bezpečnosti na internetu a 3x O ZDRAVÍ

Organizace Spokojený senior – KLAS z.s. pokračuje v nabídce online vzdělávacích seminářů pro seniory.Semináře jsou tentokrát zaměřeny na bezpečné užívání internetu, ověřování informací a hledání původních zdrojů, rozesílání hromadných e-mailů, bezpečný pohyb na sociálních sítích.

11.3.2021 - 27.3.2021
Duchovní krizová pomoc po telefonu

V současné mimořádné situaci nabízejí také kněží duchovní (i psychologickou) pomoc všem potřebným. Lidé se na ně mohou obrátit s dotazy, jak postupovat v době, kdy není možné chodit na mši svatou, ale mohou klást i nejrozmanitější otázky duchovního charakteru, které v nich současná situace vyvolává.

17.2.2021
Děti napříč ČR se v postní době spojí v modlitbě

Ve videokázání „Spojuje“ z Vlčího doupěte zazněla k dětem výzva, aby se společně modlily na konkrétní úmysl. Cílem je vytvořit modlitební síť, do které děti zachytí rybičky – lidi z okolí, kteří potřebují poznat Pána Ježíše. Odpovědí byla velká vlna zájmu ze strany dětí i celých rodin.

15.12.2020 - 23.12.2020
Podmínky ke získání daru odpustků v Roce sv. Josefa

„Dar zvláštních odpustků” spojených s Rokem sv. Josefa oznamuje dekret Apoštolské penitenciárie.

15.12.2020 - 23.12.2020
Modlitby ke sv. Josefovi

V souvislosti s vyhlášením roku věnovaného svatému Josefovi, nabízíme k využití modlitby ke sv. Josefovi. ZDE