Dlouhodobé akce

31.8.2019
16. diecézní pouť rodin

Šestnáctá diecézní pouť rodin konaná v roce 30. výročí svatořečení Anežky České nese motto: „Rozdávat pokoj a naději“.

19.8.2019
Good Ways – nový projekt pro mládež

Sdružení Petrov, z. s. pořádá letos o prázdninách (19. – 26. 8. 2019) závod po městech v České republice, během něhož účastníky čeká spousta výzev a úkolů. Cílem akce, která vychází z křesťanství a jeho hodnot, je vystoupit ze své komfortní zóny a zaměřit se i na potřeby druhých.

3.8.2019
Kurz duchovního doprovázení

V akademickém roce 2019/20 se uskuteční Kurz Celoživotního vzdělávání při CMTF UP v Olomouci. Sestává ze dvou částí – teoretické a praktické, kterou budou absolvovat vybraní účastníci.

16.7.2019
2019: Třicátý ročník Katolické charismatické konference - fotogalerie

Ve dnech 10. až 14. července 2019 se v areálu výstaviště BVV v Brně konal třicátý ročník Katolické charismatické konference. Mottem letošního setkání byl citát z Janova evangelia: "Zůstaňte v mé lásce." (Jan 15,9) Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle byl hlavním celebrantem bohoslužby v neděli 14. července v 11.00 hodin.

12.7.2019
Fotogalerie z KefasFestu 2019

Ve dnech 21. až 23. června 2019 se v areálu kláštera Rosa coeli uskutečnil již osmý ročník hudebního festivalu Kefasfest. Kefasfest je křesťanský festival pro mládež s bohatým programem plným hudby, sportovních aktivit a kreativních workshopů.

10.7.2019
Výtvarná soutěž o návrh úpravy liturgického prostoru v katedrále sv. Petra a Pavla

V únoru 2019 byla vyhlášena výtvarná soutěž o návrh úpravy liturgického prostoru v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Z předložených návrhů byl porotou nejvýše oceněn ideový návrh tvůrčího kolektivu Ing. arch. Michala Říčného, Ing. arch. Petra Todorova a Ing. arch. Magdaleny Říčné.

8.7.2019
Na Velehradě ocenili také Růženu Fialovou z Brna

Při slavnostní bohoslužbě na Velehradě byla 5. července 2019 oceněna také zakladatelku hnutí Modlitby matek v České republice paní Růžena Fialová, která obdržela Pamětní medaili České biskupské konference.

7.7.2019
Český liturgický překlad Bible je k dispozici v nové aplikaci

V rámci portálu Liturgie.cz byla připravena nová aplikace Bible – český liturgický překlad. Aplikace obsahuje všechny texty Nového zákona a vybrané texty ze Starého zákona ve znění, které se používá při římskokatolické bohoslužbě. Aplikaci je možné stáhnout pro mobilní systémy Android a iOS a nevyžaduje připojení k internetu, neboť je plně offline.

4.7.2019
Léto s Proglasem 2019

Programová letní nabídka Radia Proglas:

2.7.2019
Fatymské kulturní léto

Fatymské kulturní léto nabízí koncerty duchovní hudby v podání zajímavých interpretů. Začínají vždy v 19.00 hodin v místním kostele.

1.7.2019
Prázdninové bohoslužby na vranovské přehradě

Prázdninové bohoslužby na vranovské přehradě budou slaveny každé pondělí od 1. července do 12. srpna 2019 (včetně) v 19.30 hodin v restauraci Štika. Pěší poutníci vycházejí vždy v 18:30 od vranovské fary.

30.6.2019
Celostátní setkání animátorů 2019

Šest dnů na proniknutí do dvou vybraných témat budou mít v srpnu účastníci Celostátního setkání animátorů v Chotěboři. Vybírat přitom budou z osmi „laboratoří“, zaměřených na média, tvorbu grafiky a vizuálu, selfmanagement, hudbu, modlitbu, evangelizaci, komunikaci nebo péči o společenství.

27.6.2019
Varhanní léto na Petrově 2019

Působivé prostředí brněnské katedrály rozezní v letních měsících již třetí ročník festivalu Varhanní léto na Petrově. Letní varhanní festival si našel v minulých ročnících okruh příznivců a návštěvníků jak z řad českých a zahraničních turistů, tak obyvatel jihomoravské metropole.

17.6.2019
Kostel sv. Maří Magdaleny bude uzavřen

Od pondělí 17. června 2019 bude minimálně do konce srpna z technických důvodů uzavřen kostel sv. Maří Magdaleny v Brně (Masarykova ulice).

13.6.2019
Jubilejní odpustky v brněnské Loretě

Apoštolská penitenciárie vyhověla žádosti provinciála Řádu menších bratří minoritů v České republice a v jubilejním roce brněnské Loretánské kaple dovolila získání plnomocných odpustků za obvyklých podmínek ...

30.4.2019
Katolická církev otevřela kontaktní místo na pomoc obětem sexuálního zneužívání

Česká biskupská konference společně s konferencemi vyšších řeholních představených otevřela kontaktní místo, jehož cílem je zprostředkovat péči a pomoc nezletilým a zranitelným osobám, které se staly obětí pohlavního zneužití duchovním či laikem v rámci církve.

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.