Biskupství brněnské

AŽNAVĚKY NAŽIVO!

Ilustrace
2.3.2024 - 8.11.2024

AŽNAVĚKY NAŽIVO: Biskup Pavel Konzbul míří za vámi do vašich farností.

Společně se pomodlit, osobně se setkat, promluvit si, být si blíž. Biskup Pavel Konzbul společně s generálním vikářem Pavlem Kafkou chtějí prohloubit vztah s věřícími, kteří jsou součástí naší brněnské diecéze. Už loni před koncem roku proto vydali historicky první videolist s názvem AŽNAVĚKY, ve kterém přibližují dění na biskupství a odpovídají na palčivější nebo i osobní otázky. To stejné teď chtějí zopakovat nejenom ve virtuálním světě, ale taky naživo - ve vybraných farnostech po celé diecézi.


Moderovanou šňůru debatních večerů spustí setkání s věřícími v Hodoníně ve středu 20. března, kde biskup Pavel společně s generálním vikářem odslouží v 17:30 mši svatou. Na faře pak bude od 18:30 pokračovat talk show, na které se bude mít každý možnost zeptat na všechno, co by se o biskupství, životě v diecézi nebo přímo o obou vystupujících rád dozvěděl. 


Talk show AŽNAVĚKY naživo bude letos po Hodoníně pokračovat na dalších čtyřech vybraných místech - v květnu zavítáme do Moravských Budějovic, v červnu budeme ve Znojmě, v září v Třebíči a v listopadu letošní besedy zakončíme v Brně. Postupně by chtěl biskup navštívit celou diecézi. “Za diecézi i všechny, kteří jsou její součástí, se denně modlím. Skrze modlitbu tak mám pocit, že jsme pořád všichni spolu - někdy je ale potřeba společenství zhmotnit, dát si kávu nebo čaj s koláčem, neformálně si popovídat, zasmát se a nebo si i postěžovat, pokud je to třeba. Chci, aby mí diecézané věděli, že mají biskupa pro lidi a ne pro úřad nebo pro okrasu,” dodává biskup Pavel. 


Už 8. března proto začne i se setkáními v menších farnostech, kam ho biskupské povinnosti většinou nezavedou. Do konce dubna navštíví slavkovské, šlapanické, boskovické, velkomeziříčské, žďárské, rosické a tišnovské děkanství, v květnu a červnu pak bude pokračovat tak, aby se s prázdninovou přestávkou zvládl do konce října podívat do všech 20 děkanství diecéze. Těšit se na něj mohou lidé v Křenovicích u Slavkova, v Přísnoticích, v Černovicích u Boskovic, v Březí u Osové Bitýšky, Fryšavě pod Žákovou horou, Čučicích a v Uníně.

“Cílem je taky otevřeněji komunikovat všechno, co se na biskupství a v diecézi děje. Snažíme se, aby lidé měli všechny informace, aby se mohli dozvědět, co chystáme a na čem pracujeme. A také my se jedeme zeptat, co koho pálí,” doplňuje generální vikář Pavel Kafka.

 

 


 

Facebook profil Biskupství brněnského
Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality