Dlouhodobé akce

23.1.2019
Expozice církevní a klášterní turistiky opět oslovila tisíce návštěvníků

Stánkem církevní a klášterní turistiky prošlo během letošního veletrhu cestovního ruchu Regiontour opět několik tisíc návštěvníků.

22.1.2019
Vatikán spustil aplikaci na sdílení modliteb s papežem Františkem

Svatý otec představil v neděli před mariánskou modlitbou Anděl Páně na svatopetrském náměstí aplikaci na sdílení modliteb nazvanou Klikni pro modlitbu. Jedná se o oficiální aplikaci Celosvětové sítě modliteb s papežem Františkem a také její pobočky Eucharistického mládežnického hnutí.

18.1.2019
Fotogalerie z veletrhu Regiontour 2019

Letos již popáté najdou návštěvníci na veletrhu REGIONTOUR, stánek Církevní a klášterní turistiky (stánek č. 028 v Pavilonu P), který prezentuje poutní místa v České republice, kostely, kláštery a další církevní památky a zajímavosti církevní turistiky.

16.12.2018
Zpívané nešpory na Petrově

V roce 2018 byla v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově zahájena nová tradice - slavnostní zpívané nešpory - každou třetí neděli v měsíci (kromě července a srpna) vždy od 17.30 hodin.

3.12.2018
Přeshraniční církevní turistika

Cílem projektu realizovaného v letech 2018-2019 je vytváření a posilování spolupráce a vazeb mezi Biskupstvím brněnským a Diecézí St. Pölten, prezentace nabídky církevní turistiky v České republice a Rakousku, zvýšení vzdělání průvodců v kostelech a rozsáhlejší zpřístupňování církevně-kulturního dědictví.