Jubilejní 15. Noc kostelů v brněnské diecézi se blíží

2.6.2023

V jubilejním 15. ročníku Noci kostelů 2023 otvírá na území brněnské diecéze své prostory 212 zapojených míst (kostely, kaple, modlitebny, sbory a duchovní centra), v nichž nabízí přes tisíc programů: prohlídek kostelů, kaplí i přilehlých areálů, hudebních, tanečních, tvořivých, multižánrových i dětských programů, přednášek, besed a workshopů.

Letošním aktuálním tématem je 300 let od úmrtí stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela a 550 let od narození a 480 let od úmrtí Mikuláše Koperníka.

Programovou nabídku 101 míst z Brna a okolních okresů opět tradičně přináší informační brožurka Noc kostelů 2023. Kompletní programová nabídka letošních zapojených míst brněnské diecéze je k dispozici na webových stránkách Noci kostelů www.nockostelu.cz nebo v mobilní aplikaci Noci kostelů.

Věříme, že každý návštěvník si bude moci vybrat program podle svých zájmů a prožije příjemné a obohacující chvíle. Přijďte, těšíme se na Vás.

Výběr z programů a statistiky ZDE