Modlitba za blahořečení P. Martina Středy SJ

Všemohoucí Bože, ty chceš, aby člověk spolupracoval na tvém díle stvoření a vykoupení: povoláváš si ke své službě muže a ženy ze všech národů. Vyvolil sis svého služebníka Martina, aby tě oslavil milující čistotou, otcovskou starostlivostí o své bližní, příkladnou láskou a podivuhodnou odvahou pro zájmy vlasti.

Pokud jsi mu již dal plnou účast na své radosti, dovol, abychom se na jeho přímluvu obrátili k tobě se svými prosbami. Dej nám, abychom zůstali až do smrti věrní tobě a tvé církvi; dopřej nám pravou horlivost pro spásu duší a nezištnou obětavost tam, kde jde o Kristovo království. Zahrň nás milostí a silou, abychom účinně a vnímavě přispívali k prohloubení a rozšíření daru víry v našem národě.

S důvěrou ve tvou dobrotu a milosrdenství vkládáme nyní, Bože, do přímluvy otce Martina Středy tuto prosbu:
… (zde si ji pomysli či vyslov),
abys jejím vyslyšením oslavil svého věrného služebníka, a bude-li to k naší spáse, ozdobil ho úctou oltáře. Odvažujeme se prosit o záležitost, která nás přesahuje. Vybízí nás k tomu i sám tvůj Syn: „Budete-li za cokoli prosit ve jménu mém, učiním to, aby byl Otec oslaven v Synu.“

Otče náš… Zdrávas Maria… Sláva Otci…

S církevním schválením Biskupství brněnského č.j.: Ep/23/19 ze dne 18. 1. 2019