32. Světový den nemocných - mše svatá

10.2.2024

11. únor – den, v němž si církev připomíná zjevení Panny Marie v Lurdech – byl zvolen k oslavě význačné události: Světového dne nemocných.

Světový den nemocných je velkou připomínkou, abychom znovu objevili důležitou přítomnost trpících v křesťanském společenství a stále více hodnotili jejich cenný přínos. Prostému lidskému pohledu se bolest a nemoc mohou jevit jako absurdní skutečnosti: když se ale člověk dá osvítit světlem evangelia, dokáže vyhmátnout její hluboký spásonosný význam. (Jan Pavel II.)

Poselství papeže Františka ke Světovému dni nemocných: Uzdravte svoje vztahy, abyste uzdravili nemocné

Celý článek ZDE

U příležitosti 32. světového dne nemocných bude sloužit Mons. ThLic. Václav Slouk  mši svatou v kapli Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Kdy: Sobota 10.2.2024

Čas: 14.30