Biskupství brněnské

Tříkrálová sbírka

Ilustrace
1.1.2024 - 14.1.2024

Za zpěvu písně se do ulic vydají tisíce koledníků, aby dárcům přinesli požehnání do nového roku a možnost přispět na pomoc lidem v nouzi. Tříkrálová sbírka potrvá do 14. ledna a i tentokrát je možné se zapojit online.  

„K začátku roku nedomyslitelně patří Tříkrálová sbírka a nejinak tomu bude i letos, kdy se uskuteční již dvacátý čtvrtý ročník. Cílem sbírky je šířit radost a boží požehnání a vykoledovat peníze pro ty nepotřebnější. Odstartovat nový rok dobrým skutkem může každý. Srdečně děkujeme všem, kdo se do sbírky zapojí,“ popisuje Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno. Návštěva koledníků ale není jediný způsob, jak mohou lidé do sbírky přispět. Po zkušenostech z předchozích ročníků Charita pro dárce připravila i online kasičku na webu www.trikralovasbirka.cz  Peníze na pomoc potřebným mohou lidé zaslat i na sbírkový účet: 66008822/0800, VS pro pomoc v brněnské diecézi je: 777960000.

Přispět dárcovskou DMS mohou nejen diváci přímého přenosu Tříkrálového koncertu, který odvysílá Česká televize na programu ČT1 v neděli 7. ledna od 18 hodin. Z Městského divadla Brno Vás večerem provedou Martina Kociánová a Jan Čenský. Letos se diváci mohou těšit na vystoupení Bena Cristovaa, kapely Čechomor nebo Báry Polákové. 

Tříkrálová sbírka v Brně

V Brně budou pro dárce připraveny dva stánky v centru města. „Od 3. do 5. ledna 2024 mohou lidé potkat tři krále a přispět na pomoc lidem v nouzi ve speciálních tříkrálových stáncích. Ty najdou na ulici Česká a na Mendlově náměstí,“ přibližuje Oldřich Haičman

Ve čtvrtek 4. ledna se mohou Brňané těšit na tradiční Tříkrálový průvod s velbloudy. Tři králové vyrazí v 16 hodin na velbloudech od Katedrály sv. Petra a Pavla, aby se poklonili Jezulátku na Dominikánském náměstí. S průvodem a živou hudbou projdou přes Zelný trh, Masarykovu ulici a náměstí Svobody. Ve stánku brněnské Charity mohou lidé přímo na místě přispět do Tříkrálové sbírky. 

Jak Tříkrálová sbírka pomáhá

Dary do Tříkrálové sbírky dokážou proměnit složité životní osudy mnoha lidí. Přinesou jim naději a šanci na nový začátek v roce 2024. Peníze pomáhají Charitě pečovat o nemocné, handicapované, seniory, matky s dětmi v tísni a další sociálně potřebné. „V Brně sbírka pomůže s rekonstrukcí budov charitních služeb, kde nachází podporu lidé bez domova. Kvalitní zázemí pomáhá lidem najít cestu zpět k důstojnému životu. V chráněném bydlení sv. Michaela se s pomocí asistentů učí lidé s postižením co nejsamostatněji fungovat při každodenních činnostech. Aby jejich bydlení bylo úsporné a energeticky co nejméně náročné, pomůže letošní sbírka,“ dodal ředitel Haičman.

Tisková zpráva ZDE

Více informací

Informace o Tříkrálové sbírce v brněnské diecézi: https://dchb.charita.cz/trikralova-sbirka/
Informace o Tříkrálové sbírce v Brně: https://brno.charita.cz/trikralova-sbirka/
Facebook: https://www.facebook.com/Charita.Brno
Instagram: https://www.instagram.com/charita_brno/
Twitter: https://twitter.com/Charita_DCHB
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality