Nabídky Klášterní turistiky

30.8.2023

Na brožuře Klášterní turistika se před dvěma lety podílelo 27 klášterů a klášterních společenství v České republice a je pozvánkou k návštěvě 18 poutních míst. Nabídku ubytování představuje 10 objektů, jako jsou například penziony, hotel, zahradní domky.

Tiskovina je stále dostupná v elektronické podobě ZDE

Idea KLÁŠTERNÍ TURISTIKY je myšlenkově propojená s projektem Církevní turistiky, pod jejíž značkou se zaměřuje na specifický charakter fungujících klášterů na území České republiky. Cílem projektu je propagace klášterní nabídky v oblasti cestovního ruchu veřejnosti.

Nejčastěji se jedná o nabídku možnosti ubytování v areálech klášterů s možností účasti na duchovních programech komunity nebo jen v atmosféře ztišení a jiného rytmu života. Návštěvníci jsou také zváni do klášterních kaváren, restaurací, muzea a galerie. Brožura prezentuje i nabídku klášterních produktů nejrůznějšího charakteru - cukrovinky, ovocné produkty, svíčky, keramiku, církevní textilie, liturgické potřeby a další výrobky.

Brožura byla realizovaná za podpory nadace Renovabis.