Přes tři tisícovky mladých z ČR odlétají do Lisabonu za papežem

23.7.2023

Ve dnech 24.–26. července odletí z České republiky postupně 3 177 mladých do Lisabonu. Rozmanitý duchovní, kulturní i sportovní program připravili organizátoři Světových dnů mládeže, které proběhnou v portugalském hlavním městě ve dnech 1.–6. srpna.

Vrcholem této akce bude setkání více než milionu mladých lidí z celého světa s papežem Františkem.

Dny v diecézi

Přes 16 tisíc mladých, včetně českých poutníků, zaplní ulice Porta již od 26. do 31. července během tzv. Dnů v diecézi, předprogramu Světových dnů mládeže (SDM). Tyto dny tradičně předcházejí SDM a budou se konat v 17 diecézích po celém Portugalsku. První tři dny, 26., 27. a 28. července, se mladí lidé zúčastní vždy dopoledne programu ve farnostech, ve kterých budou ubytováni a v odpoledních hodinách budou mít na výběr z bohatého programu akcí. Těšit se mohou například na inscenaci tří muzikálů – Via Crucis (v Coliseu do Porto), Evangelho (v Auditoriu Casa de Vilar) či Cristo Vive (v Estúdio do Perpétuo Socorro). Na pódiu v městském parku zazní hudba místních známých interpretů, dále jsou na programu varhanní koncerty, modlitby Taizé, adorace, modlitba růžence a mše svaté. V prvních třech dnech budou také připraveny čtyři turistické trasy, po kterých se mohou poutníci následně vydat poznávat hlavní památky Porta. V sobotu 29. července vyvrcholí Dny v diecézi mší svatou s portským biskupem Manuelem da Silva Rodrigues Lindou v městském parku v Portu.

Celý článek ZDE