Děkovné uznání ČBK převzala na Velehradě prof. Nechutová

5.7.2023 - 7.7.2023

V závěru slavnostní bohoslužby 5. července 2023 na Velehradě převzala děkovné uznání České biskupské konference paní prof. PhDr. Jana Nechutová, CSc. z Brna., a to "za celoživotní dílo v oblasti latinské filologie, zejména za přínos oboru latinská medievistika".

Jana Nechutová je česká filoložka, překladatelka a vysokoškolská pedagožka. Je přední evropskou odbornicí na latinskou literaturu středověku. Svou vynikající pedagogickou činností inspirovala a výrazně pozitivně ovlivnila několik generací studentů latiny a latinské medievistiky a svou odbornou činností soustřeďující se na dílo mistra Jana Husa a českou reformační literaturu přispěla k porozumění a překonávání rozdílů mezi křesťanskými konfesemi. Prof. Nechutová přispěla k rozvoji religionistiky, filosofie a teologie a podpořila také výzkumy muzikologické a historické. Dodnes působí jako činná překladatelka a zpřístupňuje čtenářům díla z bohaté latinské literatury. Je členkou Českobratrské církvi evangelické.

Další ocenění zde.

Foto: Wikimedia Commons, upraveno