Biskup Konzbul jmenoval nového kancléře

29.6.2023

Od 1. července 2023 jmenoval brněnský biskup Pavel Konzbul kancléřem kurie Biskupství brněnského Ing. Jiřího Doffka, Ph.D., který tuto funkci zastával již v letech 2010 až 2016. Dosavadní kancléř Mons. Dr. Jan Mráz zůstává farářem u kostela sv. Tomáše v Brně a moderátorem pro liturgii a kulturu.

Ing. Jiří Doffek, Ph.D., se narodil v roce 1971 v Brně, studoval na gymnáziu v Mikulově a Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně, kde v roce 2003 získal akademický titul doktor v oboru teleinformatika. Na Biskupství brněnském působí od roku 1995, aktuálně na pozici místokancléře a vedoucího oddělení výpočetní techniky. V oblasti informačních technologií je zodpovědný za technickou realizaci projektů Donator.cz, Nockostelu.cz a dalších. Jiří Doffek pochází z farnosti Pohořelice, nyní žije v Brně-Kohoutovicích, je ženatý a má tři děti.