Synoda o synodalitě: Odpovědi na otázky

26.6.2023

Dne 20. června byl vydán nový dokument, v němž jsou nastíněny klíčové otázky pro nadcházející 16. generální shromáždění biskupské synody, známé spíše jako Synoda o synodalitě. Zde jsou odpovědi na otázky, co je Synoda o synodalitě.

Synoda o synodalitě, kterou inicioval papež František v říjnu 2021, je několikaletý celosvětový projekt, během něhož byli katolíci požádáni, aby svým místním diecézím předložili zpětnou vazbu na otázku: „K jakým krokům nás Duch Svatý vybízí, abychom rostli v našem společném putování?“ Rozsáhlý synodální proces katolické církve již prošel diecézní, národní i kontinentální fází. Vyvrcholí dvěma celosvětovými shromážděními ve Vatikánu.

První se bude konat 4.–28. října tohoto roku a druhé v říjnu 2024, které bude s papežem diskutovat o těchto oblastech: „Pro synodální církev: společenství, účast, poslání.“

Celý text ZDE