Papež: Opustili jsme adoraci, musíme se k ní vrátit

26.6.2023

„V dnešní době se nám vytratil smysl adorace Nejsvětější svátosti. Musíme se k ní vrátit,“ řekl papež organizátorům národního eucharistického kongresu ve Spojených státech.

Zdůraznil, že jen málo lidí dnes ví, co je to adorace v tichu před Ježíšem přítomným v Eucharistii. „Tento způsob modlitby byl v posledních letech opuštěn. Vy, biskupové, musíte katechizovat, musíte věřící učit této modlitbě,“ zdůraznil papež ve své promluvě spatra.

František povzbudil americkou církev k oživení víry a lásky k Eucharistii. Připomněl, že když den po rozmnožení chleba přišli lidé za Ježíšem, aby viděli další zázrak, představil se jim jako živý chléb, který sestoupil z nebe, pravý chléb, který dává světu život.

Více ZDE