Biskupská knihovna představí církevní řády

15.6.2023

Knihovna Biskupství brněnského pořádá v červnu dvě přednášky o církevních řádech, kongregacích a společnostech v katolické církvi. Církevní historik Josef Mikulášek představí jejich dějiny, význam a poslání se zaměřením na české země.

Ve čtvrtek 15. června 2023 v 17.00 hodin v sále hospice sv. Alžběty (Kamenná 36, Brno) představí Josef Mikulášek dějiny a vznik řeholních rodin, o týden později ve čtvrtek 22. června 2023 v 17.00 hodin ve stejném sále proběhne přednáška o jednotlivých mnišských (kontemplativních) řádech.

Obě přednášky bude provázet nabídka knih z nevyužitých darů knihovny. Dobrovolný příspěvek bude použit na zakoupení kávovaru, který bude sloužit čtenářům i zaměstnancům knihovny.

Plakátek 1

Plakátek 2