Sekretariát synody vyzval k celosvětové mariánské modlitbě za synodální proces

20.3.2023

Kardinál Mario Grech, generální sekretář synody, ustavil sedmičlennou komisi, která bude pověřena přípravou XVI. řádného generálního shromáždění biskupské synody. Sekretariát synody zároveň vyzval k celosvětové mariánské modlitbě za celý synodní proces v církvi i za říjnové generální shromáždění.

Podle norem apoštolské konstituce Episcopalis Communio kard. Mario Grech, generální sekretář synody, ustavil a bude předsedat přípravné komisi pro XVI. řádné generální shromáždění biskupské synody. Členy zmíněné komise, uvádí se v tiskovém prohlášení generálního sekretariátu synody, jsou otec Giacomo Costa, koordinátor; Mons. Timothy John Costelloe, Mons. Daniel E. Flores, sestra Shizue Hirota, Mons. Lucio A. Muandula, otec Dario Vitali a Mons. Tomasz Trafny, sekretář. Kard. Jean-Claude Hollerich, generální relátor XVI. řádného generálního shromáždění biskupské synody, se rovněž bude účastnit na práci této komise.

Více ZDE