Prezidentu Pavlovi požehnají zástupci katolíků, evangelíků i židů

9.3.2023

Zvolený prezident Petr Pavel, ač se sám oficiálně nehlásí k žádné církvi, přijme během svého inauguračního dne požehnání od katolíků, evangelíků i zástupce židovské víry.
Při setkání v kapli sv. Václava, která bude těžištěm obřadu ve svatovítské katedrále, pronese krátký projev i nový prezident a uctí relikvii sv. Václava, hlavního patrona českých zemí.

Program ve svatováclavské kapli, která je známá i tím, že se jí vstupuje do Korunní komory s uloženými korunovačními klenoty, začne v 18:05. Zúčastní se ho pražský arcibiskup Jan Graubner, čeští a moravští biskupové, předsednictvo Ekumenické rady církví (ERC) a vrchní pražský rabín David Peter. Předsedou ERC je biskup Slezské církve evangelické augsburského vyznání Tomáš Tyrlík. Přítomni budou také děkani a probošti Metropolitní kapituly u sv. Víta a Kolegiální kapituly Všech svatých na Hradě pražském.

Celý text ZDE