Pastýřský list biskupa Pavla k postní době

23.2.2023

Na Popeleční středu 22. února 2023 se při bohoslužbách ve farnostech brněnské diecéze čte pastýřský list biskupa Pavla Konzbula k postní době "Objevujme krásnu víry".

"Popeleční středa v sobě skrývá polaritu. Při udělování popelce mohou být použity dvě výzvy: „Obrať se a věř evangeliu.“ nebo „Pamatuj, že jsi prach a v prach se obrátíš.“ Ta první souvisí s naším rozhořením se pro věci Boží, to druhá naopak se zmarem a beznadějí, protože popel sám o sobě neudrží tvar a k ničemu se nehodí. Papež Řehoř Veliký v jednom spise uvádí, že protiklady dělají život krásným. I Popeleční středa, která je branou do doby postní, do doby nových šancí, nás zve k tomu, abychom v sobě spojovali protiklady, a tak objevovali krásu víry skrze modlitbu, půst a milosrdenství."

Plné znění pastýřského listu je ZDE
Video ZDE