Kontinentální shromáždění synody: Závěrečná poznámka biskupů

14.2.2023

Skončila druhá fáze Evropského synodálního setkání, kterého se ve dnech 10.-11. února v Praze účastnili již jen předsedové evropských biskupských konferencí. Přinášíme plné znění závěrečného dokumentu této části.

„Děkujeme Pánu za zkušenost synodality, kdy jsme poprvé na kontinentální úrovni viděli vedle sebe biskupy, kněze, zasvěcené osoby a laiky. Máme radost, protože jsme během těchto dnů v Praze zjistili, že společně prožité chvíle modlitby a práce během shromáždění byly hlubokým duchovním a skutečně synodálním zážitkem. Vzájemné naslouchání, plodný dialog, vyprávění o tom, jak naše církevní společenství prožívala první fázi synodálního procesu a připravovala se na toto kontinentální setkání, jsou jasným znamením naší jedinečné sounáležitosti s Kristem…“

Celý text ZDE