Silvestrovský večer 2022 v Brně - s modlitbami

31.12.2022 - 1.1.2023

V sobotu 31. prosince 2022 v 16.00 hodin bude brněnský biskup Pavel Konzbul slavit v katedrále sv. Petra a Pavla děkovnou mši na ukončení občanského roku. Také ve všech ostatních brněnských kostelích budou slouženy v odpoledních hodinách bohoslužby a v řadě z nich přivítají věřící v moravské metropoli Nový rok 2023 modlitbami.

Novoroční bohoslužby nebo modlitby mají v Brně mnohaletou tradici. Také letos se v nočních hodinách v několika brněnských kostelích věřící sejdou, aby poděkovali za všechny milosti a dary uplynulého roku a s nadějí prosili o čas, který jim nabídne nový rok 2023.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Brně-Zábrdovicích se otevře ve 22.30 hodin pro modlitby, na které ve 23.00 hodin naváže slavnostní bohoslužba. V kostele sv. Vavřince v Brně-Řečkovicích bude celebrována v 17.00 hodin mše a ve 23.00 hodin se věřící sejdou k adoraci.

V kostele sv. Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích se koná ve 23.00 hodin adorace zakončená "novoroční" bohoslužbou ve 24.00 hodin.

Více ZDE https://www.biskupstvi.cz/2022-12-19-vanocni-bohosluzby-v-brne