Znojemská Divotvůrkyně slaví 300 let

20.11.2022

Panna Maria Znojemská je uctívána jako Pomocnice křesťanů. Poutní den se u obrazu slaví na svátek Narození Panny Marie 8. září.

Při příležitosti 300. výročí od schválení veřejné úcty k Milostnému obrazu byly zdejší farností pořízeny tři nové zvony, které 15. října 2022 požehnal brněnský biskup Pavel Konzbul. Poprvé se nové zvony rozezní o slavnosti Ježíše Krista Krále 20. listopadu 2022 po mši svaté celebrované v 10.30 hodin kardinálem Dominikem Dukou.

V původně dominikánském kostele Nalezení sv. Kříže ve Znojmě je uchováván obraz Madony, který byl rozhodnutím olomouckého biskupa před 300 roky 23. listopadu 1722 prohlášen za "zázračný". Vyobrazení Panny Marie s Ježíškem, tradičně označované jako Panna Maria Znojemská, si získalo proslulost díky množství milostí, které u něj byly vyprošeny na přímluvu Ježíšovy Matky.

Celý text o historii obrazu, zpracovaný Ondřejem Lazárkem, je ZDE