Biskupství brněnské

Papež: Zasedání synody o synodalitě budou dvě

Ilustrace
23.10.2022

Na závěr nedělní polední modlitby Anděl Páně 16. října papež František oznámil, že plody synodální cesty jsou četné, a proto je třeba, aby dozrály. Z toho důvodu rozhodl uspořádat dvě zasedání řádného generálního shromáždění biskupské synody na téma "Za synodální církev: společenství, účast, poslání", a to: v říjnu 2023 a v říjnu 2024.

Synodální cesta církve leží Františkovi na srdci, ale vyžaduje "nespěchat". Zdůraznil to na závěr modlitby Anděl Páně na Svatopetrském náměstí a připomněl, že 10. října loňského roku byla zahájena první fáze 16. řádného generálního shromáždění biskupské synody na téma "Za synodální církev: společenství, účast, poslání". "Od té doby," vysvětluje, "probíhá v jednotlivých církvích první fáze synody, naslouchání a rozlišování.

Plody zahájeného synodálního procesu jsou četné" a to vyžaduje čas na dozrání. "Proto jsem rozhodl, že toto synodální shromáždění se bude konat ve dvou zasedáních, abychom měli delší čas na rozvažování. První od 4. do 29. října 2023 a druhé v říjnu 2024. Věřím, že toto rozhodnutí podpoří chápání synodality jako konstitutivního rozměru církve a pomůže všem, aby ji žili jako bratři a sestry svědčící o radosti evangelia."

Celý text ZDE
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality