Papež zaslal kondolenci, křesťanské církve v Británii vzdávají zesnulé královně hold

9.9.2022

František záhy po královnině úmrtí poslal Alžbětinu synu a nástupci Charlesovi svoji kondolenci.

„S hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o úmrtí Jejího Veličenstva královny Alžběty II. Vyjadřuji upřímnou soustrast Vašemu Veličenstvu, členům královské rodiny, lidu Spojeného království a Společenství národů.(...) Vám a všem, kdo si váží památky Vaší zesnulé matky, vyprošuji hojnost Božího požehnání jako příslib útěchy a síly v Pánu.“

Zároveň se obrátil k Alžbětinu nejstaršímu synovi coby novému králi Karlovi III: „Ujišťuji Vaše Veličenstvo o svých modlitbách, aby Vás Všemohoucí Bůh podporoval svou neochvějnou milostí, až se nyní ujmete svých královských povinností.“

Vice zde https://zpravy.cirkev.cz