Radio Proglas: Do Teologického konviktu míří P. Josef Novotný, teď jako spirituál

30.8.2022

Čeští a moravští biskupové určili patera Josefa Novotného novým spirituálem Teologického konviktu Olomouc. To je nultý ročník pro přijaté zájemce o kněžství z diecézí celé republiky, přípravka před vstupem do semináře.

P. Novotný odchází z brněnské farnosti u svatého Augustina, kde sloužil šest let. Je nejstarší ze čtyř sourozenců, narodil se a vyrůstal ve Žďáru nad Sázavou. Před příchodem do farnosti s kostelem v brněnské Masarykově čtvrti působil ve městě tři roky jako spirituál chlapeckého domova Petrinum. Jáhenskou službu před tím strávil jako prefekt v olomouckém Teologickém konviktu, který sám absolvoval před nástupem do semináře. Představuje tzv. pozdní povolání, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Karlovy Univerzity a pracoval v bance jako specialita řízení tržních rizik. Teologii studoval jak v Olomouci, tak v Římě na Lateránské univerzitě.

Celý článek ZDE