Diecézní muzeum: Petr a Miriam zvou děti k dalšímu poznávání

10.8.2022

Diecézní muzeum v Brně připravilo třetí díl vyhledávaných komiksových publikací, který dětem tentokrát představuje poutní místa brněnské diecéze.

Nová dětská komiksová publikace „Procházka po poutních místech brněnské diecéze pro nejmenší“ navazuje na dva úspěšné předchozí díly „Procházka po Petrově“ a „Procházka po brněnských kostelích“. které nejen dětem představily areál Petrova a katolické chrámy v centru Brna. Působivě ilustrované postavy dvou průvodců Petra a Miriam zavedou tentokrát děti do vybraných dvanácti poutních míst brněnské diecéze.

Bonusem pro malé poutníky je autorsky zpracovaná zábavná stolní hra. Podle ilustrací byla v roce 2016 na zakázku vyrobena dvojice loutek Petr a Miriam, které se pro dětské návštěvníky areálu brněnského Petrova staly jejich vítanými průvodci.