Diecézní charita Brno: viditelná pomáhající ruka církve

2.3.2022 - 13.3.2022

Diecézní charita Brno jako organizace zřízená Biskupstvím brněnským, hluboce soucítí s občany Ukrajiny a intenzivně pracuje na konkrétní pomoci. Ruský útok na Ukrajinu vnímá jako hrubý zásah do autonomní suverenity země.

„Jsme zděšeni a modlíme se za všechny občany Ukrajiny, kterých se konflikt dotýká,“ sdělil minulý týden
ředitel Oldřich Haičman. Diecézní charita Brno se také připojila k veřejné sbírce na pomoc Ukrajině,
kterou vyhlásila Charita Česká republika.

Diecézní charita Brno spolupracuje v současné krizové situaci s Městem Brnem, Jihomoravským krajem i Hasičským záchranným sborem, aby společně zajistily kroky účinné pomoci. Nabídky konkrétní pomoci od veřejnosti přijímají pracovníci krizové linky Oblastní charity Blansko. Telefonní čísla 516 410 668 nebo 737 234 078 jsou k dispozici nonstop.

Dle dnešního sdělení ředitele DCHB Oldřicha Haičmana je ubytovacích míst zatím dostatek, jakmile budou potřeba další, bude se hledat i v prostorách církevních budov.

Více ZDE