Zemřela matka kardinála Schönborna

4.3.2022

Matka kardinála Christopha Schönborna, Eleonora Schönbornová, zemřela dne 25. února v kruhu své rodiny posilněna svátostmi ve věku 101 let. Eleonora Schönbornová je brněnská rodačka, v jihomoravské metropoli se narodila 14. dubna 1920. Brněnský biskup Vojtěch Cikrle byl v září roku 1991 světitelem Christopha Schönborna, vídeňského arcibiskupa a kardinála.

V pátek 25. února 2022 ráno zemřela ve věku 101 let Eleonora Schönbornová, matka kardinála Christopha Schönborna. Zemřela pokojně ve vorarlberském Montafonu „v kruhu své rodiny, posilněna svátostmi,“ oznámil vídeňský arcibiskup. Sám strávil poslední hodiny po boku své matky, která by se 14. dubna dožila 102 let. Pohřeb se bude konat příští pátek 4. března v 10.00 hodin v její domovské farnosti Schruns.

Více ZDE