Biskupství brněnské

Modlitby a bohoslužby za Ukrajinu v Brně

Ilustrace
27.2.2022 - 28.2.2022

V neděli 27 února 2022 v 10.30 hodin bude v katedrále sv. Petra a Pavla brněnský biskup Vojtěch Cikrle slavit mši za mír ve světě. Bohoslužba bude přenášena on-line prostřednictvím YouTube kanálu „Katedrála Petrov“.

Čeští a moravští biskupové jednoznačně odsuzují ruskou agresi na Ukrajinu a vyjadřují svou plnou podporu Ukrajině. Rozhodli, že tuto neděli bude při bohoslužbách použit při bohoslužbách mešní formulář „V době války nebo rozvratu“ spolu s II. eucharistickou modlitbou „O smíření“, obsažené v Českém misálu, a vyhlašují kostelní sbírku, která bude tuto neděli věnována na pomoc Ukrajině.

Ve spolupráci s Charitou ČR nabízejí humanitární pomoc potřebným a vnitřně vysídleným na Ukrajině i těm, kteří uprchnou do naší země. Zároveň biskupové prosí věřící, aby se zapojili do konkrétní pomoci případným uprchlíkům. Připojují se také k výzvě papeže Františka a prosí, aby v den Popeleční středy věřící nabídli své posty a modlitby za Ukrajinu. (zdroj TS ČBK https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/220224prohlaseni-ceske-biskupske-konference-k-aktualni-situaci-na-ukrajine)

V pondělí 28. února 2022 v 19.00 hodin pořádají v Betlémském kostele (Pellicova ulice) brněnské církve ekumenickou bohoslužbu s prosbami o pokoj.
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality