Rekonstrukce největšího brněnského kostela v Brně pokračuje

12.12.2021

Kostel sv. Jakuba většího s více než devadesátimetrovou kostelní věží patří mezi gotické perly Brna. Interiér kostela byl opravován v letech 2015-2016. Nadále jsou ve špatném stavu střecha, krovy, válkou poničená impozantní okna a kamenné prvky.

Svatojakubská farnost získala na obnovu této národní památky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši necelých 112 milionů korun.

Opravy ve sníženém rozsahu nakonec vyjdou kvůli rostoucím cenám na 131 milionů korun. Částkou 10 milionů korun by mohlo přispět také město Brno, které společně s farností plánuje na věži ve výšce 42 metrů veřejně přístupnou vyhlídku. Ukončení oprav a zprovoznění vyhlídky farnost předpokládá začátkem roku 2024.

Celá zpráva ZDE