Benefiční koncerty na podporu rekonstrukce varhan ve Křtinách

11.9.2021

Cílem pořádání těchto benefičních koncertů je podpora projektu rekonstrukce varhan v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách. "Chceme touto formou pozvat do Křtin návštěvníky a zájemce o hudbu, kteří by zde mohli nejen duchovně ale i kulturně načerpat a odpočinout si u poslechu zajímavých hudebních děl světových skladatelů a interpretů klasické hudby," říká farní vikář Metoděj Ján Lajčák O.Praem.

Benefiční koncerty na podporu projektu volné rekonstrukce varhan v kostele Jména Panny Marie ve Křtinách ponesou název "Křtinský hudební čtyřlístek." Dle vysvětlení farního vikáře Lajčáka čtyřlístek symbolizuje štěstí, po kterém člověk tak velice touží, ale také může symbolizovat, že do křtinského poutního kostela přichází mnoho poutníků a turistů ze všech světových stran. "Navíc, počet lupenů čtyřlístku také koresponduje s počtem koncertů, které chceme pravidelně organizovat na podzim v nejbližších čtyřech letech. A kdo ví, možná z toho vznikne i milá tradice, která se bude pořádat třeba i deset či dvacet let," uzavírá své zamyšlení nad pořádáním této kulturní akce farní vikář.

Více ZDE