Biskupství brněnské

Noc kostelů 2020 - virtuální

Ilustrace
12.6.2020

Noc kostelů 2020 bude mít nový, virtuální prvek propojení. Televize Noe bude živě přenášet dění ze všech osmi diecézi České republiky. Pomocí televizních kamer a přenosové techniky nás jednotliví moderátoři seznámí s tím, co je v daném místě zajímavé.
Prostřednictvím přenosu budou vyzváni k interaktivitě i samotní diváci. Počítá se s propojením jednotlivých diecézních webových portálů a sociálních sítí.

Cílem projektu je rozšířit povědomí o sakrálních prostorech a aktivitách věřících k co nejširšímu počtu lidí. Ukázat, že kořeny, na kterých vyrůstají naše dějiny, jsou i dnes patrné, a že jednotlivá společenství církve v naší zemi žijí a rozvíjejí se.
Každá diecéze bude mít k prezentaci určenou stopáž vysílání třicet minut. Začátek přímého přenosu bude v 19:00 hodin, kdy se propojí moderátor studia s arcidiecézí pražskou, v 19.30 následuje českobudějovická diecéze, 20.00 olomoucká arcidiecéze, 20.30 brněnská diecéze, 21.00 královéhradecká diecéze, 21.30 plzeňská diecéze, 22.00 litoměřická diecéze, 22.30 ostravsko-opavská diecéze.

Během celého čtyřhodinového přenosu budou moci televizní diváci na vysílání reagovat svými postřehy a odpovídat na soutěžní otázky. Vylosovaní výherci obdrží dárkové předměty prezentující danou diecézi.