Biskupství brněnské

Varhanní léto na Petrově 2019

Ilustrace
27.6.2019

Působivé prostředí brněnské katedrály rozezní v letních měsících již třetí ročník festivalu Varhanní léto na Petrově. Letní varhanní festival si našel v minulých ročnících okruh příznivců a návštěvníků jak z řad českých a zahraničních turistů, tak obyvatel jihomoravské metropole.

Prostřednictvím festivalu je poskytnuta možnost slyšet kvalitní varhanní produkci v režii vynikajících studentů a absolventů varhanního oboru uměleckých škol i věhlasných varhaníků. V letošním roce bude možné vyslechnout umění titulární varhanice baziliky sv. Jakuba v Praze Ireny Chřibkové, varhaníka chrámu sv. Mořice v Olomouci Karla Martínka a dalších. Kromě varhanní hudby se na třech koncertech setkáme s hudbou vokální. Z těchto koncertů bude výjimečný koncert prestižního anglického sboru „ Oriell College Chapel Choir“ z Oxfordu.

Koncerty se rozeznívají na varhanách brněnské katedrály, které jsou největšími varhanami v městě Brně. V letošním roce si připomínáme 110. výročí jejich postavení. Zahajovací koncert festivalu proběhne 13. června 2019 v 19.30 hodin vystoupením katedrálního varhaníka Petra Kolaře a Dómského komorního sboru Brno.

Koncerty probíhají vždy ve čtrnáctidenní pravidelné rotaci. Vstup je volný. Příspěvky dobrovolného vstupného budou použity na opravu katedrálních varhan.

Informace jsou k dispozici také na stránkách www.katedrala-petrov.cz, www.magnificat.cz .

Plakát

Facebook profil Biskupství brněnského
Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality