Biskupství brněnské

V Boskovicích odhalí památník svého rodáka

Ilustrace
17.8.2019

Obyvatelé regionu Boskovicka a Blanenska, ale i jiných částí Jihomoravského kraje, stále vzpomínají na Tomáše kardinála Špidlíka pro jeho duchovní povzbuzení, lidský přístup a životní optimismus,“ říká senátorka Jaromíra Vítková.

Proto již v roce 2016 vznikla myšlenka realizovat památník k 100. výročí narození kardinála Špidlíka. K realizaci záměru společně spojili síly členové Orel jednota Boskovice a právě paní senátorka Jaromíra Vítková.

Odhalení památníku, jehož autorkou je Magdaléna Roztočilová, se uskuteční 17. srpna 2019 v 15.00 hodin v ulici Bělské v Boskovicích, nedaleko rodného domu Otce Tomáše Špidlíka.

Náklady na vznik památníku, včetně projektové dokumentace, činily 600 tisíc Kč. Polovinu částky se podařilo získat formou dotace od Jihomoravského kraje a ČEZ a také výjimečného daru rodiny Hurábových z Boskovic. Dalšími finančními prostředky přispěli věřící nejen regionu, ale i mnoha jiných míst republiky, do veřejné sbírky formou daru nebo zakoupením pamětní kartičky. Všem dárcům patří vřelý dík a srdečné pozvání na odhalení památníku,“ doplňuje senátorka Jaromíra Vítková.

Další informace na facebooku Památník Kardinála T. Špidlíka
Plakát

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality