Biskupství brněnské

Brněnská pěší pouť do Křtin 2019

Ilustrace
8.5.2019

Brněnská pěší pouť do Křtin je naplánována na 8. května 2019. Jak říká jeden ze zakladatelů této poutní tradice Jiří Messner: „Je to pouť oblečená do nového kabátu ... Navazuje totiž na nepřerušenou tradici putování mládeže Brna a okolí do Křtin vždy 8. května, a to již od roku 1996!

Nově je tato pouť určena pro všechny generace. Zkušenost ujišťuje, že trasu dlouhou necelých 15 km zvládne jak mládež, tak i věkem vyzrálejší včetně aktivních seniorů. Cesta je pečlivě vybrána, aby se mohli přidat i rodiny s dětmi a kočárky, stejně tak jako vozíčkáři s doprovodem. Vítáni jsou tedy všichni svobodní, zadaní, sezdaní, rozvedení, ovdovělí … každý, kdo objeví chuť putovat jarní přírodou do starobylého mariánského poutního místa, Santiniho „Perly Moravy“. Pojďme společně dle vzoru P. Martina Středy putujícího před téměř 400 lety právě do Křtin poděkovat Matce Boží za uchránění města Brna před švédskou přesilou i my za město Brno, jeho obyvatele, politické představitele, možnosti, které nabízí, děkovat a současně i prosit v den státního, ale také mariánského svátku – tedy 8. května.

Sraz je v 9.00 hodin na konečné tramvaje číslo 4 v Brně – Obřanech. Pouť se koná za každého počasí, jídlo a pití je z vlastních zásob. Ve Křtinách pak bude sloužena mše svatá za uvedené úmysly v 16.00 hodin. Brněnská pěší pouť do Křtin se koná pod záštitou a osobní účastí brněnského děkana a 2. preláta brněnské kapituly Mons. ThLic. Václava Slouka.

Plakátek
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality