Biskupství brněnské

28. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby

Ilustrace
14.4.2019 - 28.4.2019

K nadcházejícímu svátečnímu období patří již tradiční Velikonoční festival duchovní hudby. Letošní 28. ročník s podtitulem Ceremonie / Je dobré slavit Pána připadá na termín od 14. do 28. dubna.

Během dvou týdnů se v brněnských chrámech a kostelích setkají téměř všechny končiny země a jejich liturgie. Na Květnou neděli zazní gregoriánský chorál v podání Scholy Gregoriany Pragensis a premiéra díla na objednávku festivalu od estonského skladatele Toivo Tuleva.

Rozmanité budou i temné hodinky, završené na Velký pátek Koncertem pro sbor Alfreda Schnittkeho v podání Vox Iuvenalis a dalších brněnských sborů. Schnittke zde zhudebnil Knihu nářků arménského teologa z 10. století Řehoře z Nareka.

Velikonoční týden pak vyplní mimo jiné velikonoční procesí v Římě kolem roku 1600 s hudbou Tomáse Luise de Victoria a jeho současníků v podání španělského souboru La Grande Chapelle. Festival završí Velikonoční oratorium Johanna Sebastiana Bacha v Besedním domě, vůbec první brněnské provedení tohoto díla v takzvané poučené interpretaci Czech Ensemble Baroque.

Pro více informací, kompletní program a koupi vstupenek navštivte festivalové webové stránky www.velikonocni-festival.cz.

Plakát

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality