Biskupství brněnské

Expozice církevní a klášterní turistiky opět oslovila tisíce návštěvníků

Ilustrace
23.1.2019

Stánkem církevní a klášterní turistiky prošlo během letošního veletrhu cestovního ruchu Regiontour opět několik tisíc návštěvníků.

Své aktivity v oblasti cestovního ruchu zde prezentovalo pět českých a moravských diecézí, Konference vyšších představených ženských řeholí a rakouská diecéze St. Pölten jako zahraniční partner.

Jak říká Zlata Keprtová z brněnského biskupství: „Návštěvníci obdivovali kopii sochy Panny Marie Křtinské, která návštěvníkům alespoň trochu přiblížila atmosféru poutního místa, a mnozí si na památku odnášeli oblíbenou kartičku s modlitbou. Největší zájem měli návštěvníci o nabídku pokojného zázemí na farách či v klášterech, kde je možné najít prostor pro odpočinek a obnovu duchovních, duševních i fyzických sil. Návštěvníci se zajímali také o možnosti návštěv poutních míst a termíny poutních slavností.

Na stánku byly přítomny i řeholnice, které hovořily s návštěvníky o nabídkách klášterní turistiky a návštěvníci neváhali využít jejich přítomnosti třeba i k rozhovoru o životě v klášteře.

Velký zájem ze strany veřejnosti ukazuje, že církevní a klášterní turistika se stává nedílnou součástí nabídky v oblasti cestovního ruchu.
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality