Poutní mše ke sv. Leopoldovi u milosrdných bratří

16.11.2018

V pátek 16. listopadu 2018 v 18.00 hodin budou milosrdní bratři v Brně slavit poutní mši svatou ke sv. Leopoldu, patronu jejich brněnského klášterního kostela.

Jak uvádí za milosrdné bratry Vít Pospíchal: „V rámci mše svaté bude slavnostně odhalen nově zrestaurovaný svatostánek. Ten od jara letošního roku prošel celkovou rekontrukcí a byl uveden do původního stavu z 50. let 18. století, kdy byl postavem sochařem Ondřejem Schweiglem. V průběhu času byl několikrát upravován a především kvůli nešetrným nátěrům přišel o původní zlacení. To se nyní díky finanční pomoci státu a Jihomoravského kraje s laskavou podporou města Brna podařilo obnovit. Svatostánek tak zpět získal svůj lesk a původní krásu. Restaurování se zhostila dílna S:Lukas.

Více www.milosrdni.cz