Biskupství brněnské

Velikonoce 2018 s brněnskými biskupy

Ilustrace
29.3.2018 - 1.4.2018

Velikonočním obřadům v katedrále sv. Petra a Pavla bude předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle:

Zelený čtvrtek

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle bude na Zelený čtvrtek v katedrále sv. Petra a Pavla předsedat dopoledne od 9.00 hodin tzv. Missa chrismatis - bohoslužbě se svěcením olejů a s obnovou kněžských závazků, a v 17.30 hodin večerní mši na památku Večeře Páně.

Velký pátek

Na Velký pátek bude biskup Vojtěch v katedrále na Petrově v 15.00 hodin předsedat Velkopátečním obřadům na památku Umučení Páně. Pašije podle sv. Jana zaznějí v podání Svatomichalské gregoriánské scholy, kterou řídí Josef Gerbrich.

Bílá sobota

Večerní vigilii se křtem dospělých katechumenů na Bílou sobotu bude brněnský biskup slavit v katedrále od 21.00 hodin. Slavnost začíná na prostranství před katedrálou žehnáním ohně a velikonoční svíce - paškálu. V brněnské diecézi přijme na Bílou sobotu křest přes stovku katechumenů.

Boží hod velikonoční

Na Boží hod velikonoční bude biskup Vojtěch Cikrle slavit bohoslužbu od 10.30 hodin. Mše budou v tento den slaveny také v 7.30 a 9.00 hodin

Brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul prožije obřady Zeleného čtvrtku v 18.00 hodin s mladými v Osové Bítýšce, další dny bude předsedat obřadům v kostele sv. Maří Magdaleny v Brně (Masarykova ulice): Velký pátek v 18.00 hodin, Bílá sobota v 19.30 hodin, Hod Boží Velikonoční v 8.30 hodin.

 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality