Vánoce s brněnskými biskupy

24.12.2016 - 1.1.2017

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle bude již tradičně sloužit slavnostní bohoslužbu v katedrále sv. Petra a Pavla přesně o půlnoci 24. prosince 2016 a také o několik hodin později, na Hod Boží vánoční 25. prosince v 10.30 hodin.

Také konec kalendářního roku je možné na Petrově prožít duchovně – na Silvestra 31.prosince 2016 bude v katedrále biskup Cikrle slavit pontifikální bohoslužbu v 16.00 hodin s poděkováním za vše, čím jsme byli v uplynulém roce obdarováni. V den slavnosti Matky Boží Panny Marie (Nový rok 1. ledna 2017) bude Vojtěch Cikrle předsedat mši v 10.30 hodin a v pondělí 2. ledna 2017 v 15.00 hodin zahájí na Petrově další ročník Tříkrálové sbírky požehnáním tříkrálovým koledníkům.

Brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul bude slavit Hod Boží Vánoční 25. prosince 2016 v 8.00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele v Telnici a poutní mši v den svátku sv. Janů v úterý 27. prosince v 15.30 hodin u brněnských minoritů. Svátek Svaté rodiny oslaví při poutní bohoslužbě v kostele Svaté rodiny v Grohově ulici v Brně v pátek 30. prosince 2016 v 8.00 hodin společně s řeholními sestrami františkánkami.

K dalším vánočním akcím biskupa Vojtěcha Cikrleho patří již řadu let setkávání s lidmi, kteří by jinak prožili svátky sami. V neděli 25. prosince se ve 13.00 hodin setká s romskými rodinami, pro které komunita St. Egidio připravila společně s misionářkami rodiny Donum Dei slavnostní vánoční oběd v restauraci Živá voda pod Petrovem. Biskup Pavel Konzbul o den později na stejném místě poobědvá s lidmi bez domova.