Händel přijíždí do Třebíče.

12.11.2016

Známý třebíčský soubor Musica animata připravil pro své posluchače na letošní podzim a zimu jedno z vrcholných děl hudební barokní tvorby - oratorium Georga Friedricha Händela MESIÁŠ.

Jde o skladatelovo nejvýznamnější a nejpopulárnější dílo, které v průběhu staletí získalo až ikonickou hodnotu. Obsahuje i proslulý sbor "Aleluja", který patří mezi nejznámější kompozice klasické hudby vůbec.

Po koncertech v Přibyslavicích, Budišově, Náměšti nad Oslavou, Stařči, Slavkově, Hodoníně, Veselí nad Moravou a Jaroměřicích nad Rokytnou uvádí toto oratorium Musica animata poprvé i v Třebíči, a to v sobotu 12. listopadu 2016 v 19.00 hodin v kostele sv. Martina v Třebíči.

„Bylo by mi líto, kdyby moje dílo posluchače jen pobavilo. Přál bych si, aby zásadně ovlivnilo jejich život". G. F. Händel.

Více zde www.animata.cz