Biskupství brněnské

Brněnská diecéze připravuje další ročník Křesťanských Vánoc

Ilustrace
14.12.2016

Měsíc listopad podmanivou atmosférou dlouhých podzimních večerů připomíná blížící se adventní čas, který předchází a připravuje radostné vánoční období. Jedním z podpůrných projektů adventní a vánoční doby je tradiční projekt Křesťanský advent a Vánoce.

Myšlenka pozvat nejširší veřejnost k návštěvě betlémů a dalších adventních a vánočních programů vznikla před devíti lety v Brně, v roce 2012 se s jednotným vizuálním stylem a prostřednictvím internetových stránek www.krestanskevanoce.cz rozšířila do celé České republiky. Loni se v brněnské diecézi zapojilo 85 míst a nabídlo téměř 1 000 zajímavých programů, v ČR pak téměř 200 míst s nabídkou 2 000 programů.

Přípravy jeho letos již pátého ročníku jsou v brněnské diecézi v plném proudu. Na webové stránky  www.krestanskevanoce.cz se začínají přihlašovat jednotlivé farnosti s chystanými programy v adventu a o Vánocích. Mezi zajímavé nabídky patří např. žehnání adventních věnců, duchovní obnovy, oslavy svátku sv. Mikuláše, průvody světla, pozvání na roráty a adventní hudební a divadelní představení. Velkou radostí je, že se letos do projektu zapojily také další křesťanské sbory a církve: Církev bratrská, Církev československá husitská a Českobratrská církev evangelická.

Probíhají také poslední přípravy tisku letošní verze brněnské informační brožurky, která zve návštěvníky k prohlídce betlémů a k návštěvě adventních a vánočních programů v zapojených místech města Brna a okolí. Tato brožurka, letos pod názvem Křesťanský advent a Vánoce, bude k dispozici nejen v těchto místech, ale i v informačních centrech, ve školách a ve volnočasových a kulturních zařízeních. Je potěšitelné, že i letos se její nabídka na území města Brna rozroste o další kostely a modlitebny.

Letošní ročník programu přinese také dvě zajímavé novinky: ve středu 14. 12. 2016 v brněnském obchodním centru Vaňkovka vystoupí zástupci brněnských církevních škol a farností s adventním programem. Zejména dětem je určena připravovaná vánoční hra s názvem Sestav si svůj betlém, kdy při návštěvě vybraných kostelů obdrží po dvou figurkách a pokud navštíví všech 15 zapojených míst, budou mít svůj betlém kompletní. Poté budou moci zaslat fotografii svého sestaveného betléma do soutěže a zúčastnit se setkání mladých úspěšných „betlémářů“ v lednu příštího roku.

 

Facebook profil Biskupství brněnského
Banner - Pastorační aktivity děkanství brněnské diecéze

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality