Slavnost Všech svatých a Vzpomínka na věrné zemřelé v brněnské katedrále 2016

1.11.2016 - 2.11.2016

Bohoslužby o slavnosti Všech svatých (úterý 1. listopadu) budou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně slaveny v 7.30 a v 19.00 hodin. Bohoslužbě v 19.00 hodin bude předsedat brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle.

Brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul bude ten den slavit bohoslužbu v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně (u jezuitů), při které slavnostně uloží do schránek na bočních oltářích ostatky brněnských patronů sv. Constantia a sv. Primitiva.

Bohoslužby v den vzpomínky na všechny věrné zemřelé (2. listopadu) budou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně slaveny v 7.30 a v 17.30 hodin. Bohoslužbě v 17.30 hodin bude předsedat brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Přímo v katedrále na Petrově má hrob pět brněnských biskupů: Vincenc Josef kníže Schrattenbach (+ 1816), Václav Urban rytíř Stuffler (+ 1831), Jan Antonín Arnošt hrabě Schaffgotsche (+ 1870), Karel Nöttig (+ 1882) a Josef Kupka (+ 1941).