Biskup Cikrle ukončí Svatý rok milosrdenství v brněnské diecézi

13.11.2016

Svatý otec František v bule Misericordiae vultus stanovil, že Svatý rok milosrdenství skončí 20. listopadu 2016, v den slavnosti Ježíše Krista Krále, uzavřením Svaté brány v bazilice sv. Petra ve Vatikánu. Předcházející neděli 13. listopadu 2016 (33. neděle v mezidobí) bude ukončen Svatý rok milosrdenství v místních církvích.

V neděli 13. listopadu 2016 v 10.30 hodin tedy ukončí brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle Svatý rok milosrdenství v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově. Při této mši přítomní poděkují Bohu za všechna obdarování, která v uplynulých měsících mohli přijmout – jako jednotlivci i jako společenství. Tato mše bude poslední možností projít Svatou branou a je poutí pro všechny, kteří hledají útěchu.

V tento den budou uzavřeny i další čtyři brány milosrdenství v brněnské diecézi – v Kostelním Vydří, ve Znojmě,
v Žarošicích a ve Žďáru nad Sázavou.