Biskupství brněnské

Gedeón se rozezpívá v Řečkovicích

Ilustrace
12.3.2016

V sobotu 12.  března 2016 v 19.00 hodin  zazní  v podání divadelního souboru  Spojené farnosti v sokolovně v Řečkovicích  muzikál Gedeón.

Premiéra muzikálu Gedeón proběhla v  rámci festivalu křesťanské kultury Náměšťfest v Náměšti nad Oslavou v červnu  2015. Do děje muzikálu uvádí Luděk Strašák, autor a herec: "Ocitáme se před více než třemi tisíci lety. Izraelský národ, který žije v Zaslíbené zemi, trpí neustálými útoky nájezdných národů, které jim kradou a ničí úrodu. Situace je už neúnosná. Národ čeká na někoho, kdo na sebe vezme zodpovědnost a postaví se se statečnou armádou nepříteli. Ale ten Někdo nepřichází. Asi ani Gedeón, který tajně v noci nenápadně jde s pytlem obilí k lisu na vinici, aby je tajně vymlátil, nebude tím vyvoleným. Nebo snad ano...?"

Autorský muzikál Gedeón patří do repertoáru amatérského divadla Spojené farnosti. Soubor tentokrát zpracovává poprvé starozákonní téma. Jeho herci a herečky diváky provedou příběhem o hrdinství, které ani hrdinstvím není, o odvaze, ve které je skrytý strach, o jasném rozhodnutí, které je skryto pod nánosem nerozhodnosti, ale především o důvěře, která vše přemůže.

"Spojené farnosti jsou amatérským divadelním souborem, který už téměř 25 let uvádí svoje autorské inscenace," přibližuje Luděk Strašák. "V současné době uvádíme muzikál o Pavlovi z Tarsu Tarsan (asi 60 repríz), nebo o událostech, které se staly kolem roku 0 nazvaný Jesus Christ Supermlád (asi 50 repríz). Soubor tvoří jej asi 25 lidí nepravidelně rozsetých mezi 134. až 195. km dálnice D1. Souborem za 25 let existence prošlo asi 200 herců a hereček".

Za doplnění rozhodně stojí, že brněnský biskup Vojtěch Cikrle ocenil v roce 2004 Luďka Strašáka pamětní medailí sv. Cyrila a Metoděje a medaili převzal rovněž divadelní soubor Spojené farnosti.

Plakát

Více informací: spojene-farnosti.webnode.cz/
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Ochrana nezletilých v církvi
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality