Obraz Madony z Veveří uvidí veřejnost v Brně již v březnu

24.2.2016

Dnes dopoledne (24. 3. 2016) proběhlo jednání mezi zástupci Římskokatolické farností Veverská Bítýška a Národní galerie. Předběžně byl termín předání obrazu Madony z Veveří stanoven na 7. března 2016, bude následovat ověřování technických a dopravních možností. Pokud nedojde k nečekaným problémům, představí Diecézní muzeum v Brně nový exponát do konce března.

Z důvodu očekávaného zvýšeného zájmu plánujeme v měsíci dubnu mimořádné rozšíření otevírací doby na každodenní provozní dobu v časech od 10.00 do 17.00 hodin. Cena vstupného do stálé expozice Vita Christi, kde bude obraz Madony z Veveří instalován, zůstává stejná jako doposud (plné 60,- Kč a snížené 40,- Kč). Děti do 6 let mají vstup zdarma. Je nabízeno též zvýhodněné vstupné pro rodiny s dětmi. Pro sběratele turistických známek je připravena speciální edice turistické známky s vyobrazením Madony z Veveří, která je k dostání pouze na pokladně Diecézního muzea,“ říká jeho ředitel Martin Motyčka.