Expozice církevní a klášterní turistiky oslovila tisíce návštěvníků veletrhu Regiontour 2016

19.1.2016

Stánek církevní a klášterní turistiky navštívilo na veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2016 několik tisíc návštěvníků.

Největší zájem měli návštěvníci o přehlednou brožuru poutních míst brněnské diecéze spolu s nabídkou pokojného zázemí na farách či v klášterech, kde je možné najít prostor pro odpočinek a obnovu duchovních, duševních i fyzických sil.

Přítomní řeholníci a kněží zaznamenali několik desítek zájemců o duchovní rozhovor.

Spoluvystavovatelé ze severní Moravy a Slezska představili církevní zajímavosti a poutní místa ostravsko-opavské diecéze a zástupci z Kutné Hory – Sedlce odpovídali na dotazy týkající se možnosti návštěvy místních památek UNESCO.

Velký zájem ze strany veřejnosti ukazuje, že církevní a klášterní turistika se stává nedílnou součástí nabídky v oblasti cestovního ruchu.