Žehnání varhan v Třebíči

29.11.2015

V neděli 29. listopadu 2015 na 1. neděli adventní se uskuteční v kostele sv. Martina v Třebíči žehnání nových varhan osazených do původní restaurované varhanní skříně. Varhany požehná třebíčský děkan P. Jiří Dobeš.  Následně zazní varhanní koncert.

Jak P. Dobeš doplňuje: „Nový tří manuálový varhanní nástroj má v současné době zhotoven jen jeden manuál a pedál. Do současné doby se prostavělo 7 150 000 Kč. Přes 5 miliónů nashromáždila farnost. Přes 900 000 věnovali Kraj vysočina, Město Třebíč, Nadace ČEZ a sponzoři. Přes milion korun je však třeba ještě nashromáždit na zaplacení půjčky.
V dalších letech nás čekají ještě tři další etapy – každá pravděpodobně jeden rok, než nástroj bude kompletně hotový. Nástroj zhotovuje firma Kánský- Brachtl z Krásných Louček u Krnova.“

Plakátek